Kto zostanie najlepszym strzelcem w Europie? Duże szanse Lewandowskiego!

rok temu
Kto zostanie najlepszym strzelcem w Europie? Duże szanse Lewandowskiego!
fot. FotoPyk

Pojedynek najlepszych napastników Starego Kontynentu wkracza w decydującą fazę. Liderem jest Robert Lewandowski.

Już tylko najwyżej dwa spotkania zostały najlepszym strzelcom na europejskich boiskach do zakończenia roku. To oznacza, że w najbliższym czasie dowiemy się, kto w tym roku strzelił najwięcej bramek spośród piłkarzy występujących na co dzień w pięciu najbardziej renomowanych ligach Europy. Warto dodać, że liczą się zarówno trafienia dla reprezentacji, jak i bramki strzelane dla klubu.

W tej chwili na czele klasyfikacji znajduje się trzech zawodników, to Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo oraz Lionel Messi. Każdy z nich ma po 53 trafienia i jeden mecz do rozegrania. Warto jednak zaznaczyć, że spośród nich, to Robert Lewandowski ma najmniej występów. Polak rozegrał 54 spotkania, Portugalczyk 59, a Argentyńczyk 63.

Co ciekawe, ostatnim spotkaniem w tym roku dla Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego będzie „El Clásico”. Łatwego zadania nie będzie miał również Lewandowski, który w środę zmierzy się z Borussią Dortmund.

Teoretycznie łatwiejsze zadanie powinno mieć dwóch kolejnych strzelców w rankingu, czyli Edinson Cavani (52 bramki, 61 spotkań) i Harry Kane (50 bramek, 50 spotkań). Pierwszego z nich czeka mecz w Pucharze Francji z Caen i jeśli Unai Emery nie posadzi Urugwajczyka na ławce rezerwowych, to jego szanse na wygranie rankingu należy oceniać całkiem wysoko.

Na piątym miejscu w tej chwili jest Kane, ale jemu jako jedynemu do końca roku pozostały jeszcze dwa występy. Anglik będzie miał okazję do poprawienia swojego bilansu w spotkaniu z silnym w tym sezonie Burnley i Southampton.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Robert Lewandowski Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Lionel Andrés Messi Edinson Roberto Cavani Gomez Harry Edward Kane Polska Portugalia Argentyna Urugwaj Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.