Bild: 10 najlepszych piłkarzy rundy jesiennej w Bundeslidze

rok temu Bild: 10 najlepszych piłkarzy rundy jesiennej w Bundeslidze
fot. Bayer Leverkusen

Jeden z najbardziej znanych niemieckich tytułów prasowych, „Bild”, opublikował swoją listę 10 najlepszych piłkarzy rundy jesiennej w Bundeslidze.

Ranking został sporządzony na podstawie ocen wystawianych przez dziennikarzy „Bilda” każdemu piłkarzowi za mecze w Bundeslidze (skala 6-1). Pod uwagę wzięci zostali wszyscy gracze, którzy rozegrali od początku do końca przynajmniej połowę meczów w rundzie. Z ocen wyciągnięta została średnia, która była kluczem do sporządzenia rankingu.

W zestawieniu nie brakuje niespodzianek. Za taką na pewno uznać należy obecność zaledwie dwóch piłkarzy dystansującego resztę stawki Bayernu Monachium. Tyle samo przedstawicieli w tym rankingu mają: FC Augsburg, Bayer 04 Leverkusen i RB Lipsk. Znalazło się w nim również po jednym graczu Eintrachtu Frankfurt i berlińskiej Herthy.

Pierwsze miejsce przypadło rewelacyjnemu Jamajczykowi Leonowi Baileyowi. Jest wiodącą postacią coraz lepiej grającego Bayeru. W tym sezonie ma już na koncie sześć bramek i pięć asyst. W dużej mierze dzięki niemu „Aptekarze” są na najlepszej drodze do powrotu do europejskich pucharów po przerwie spowodowanej fatalną postawą w lidze w kampanii 2016/2017. 

Sporym zaskoczeniem może być drugie miejsce Svena Ulreicha, który niejednokrotnie krytykowany był za swoją postawę w bramce Bayernu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje również 24-letni lewy obrońca Augsburga, Philipp Max. Od początku sezonu imponuje on formą i zachwyca swoimi niezwykle precyzyjnymi dośrodkowaniami. Asystował w tej kampanii przy aż dziewięciu z 27 bramek strzelonych przez jego zespół. Czyni go to w tej chwili najlepszym asystentem ligi.

Pełen ranking najlepszych piłkarzy rundy jesiennej w Bundeslidze według „Bilda”:


1. Leon Bailey (Bayer/Jamajka) -  średnia not - 2,5
2. Sven Ulreich (Bayern/Niemcy) - 2,58
3. Lars Bender (Bayer/Niemcy) - 2,64
4. Lukas Hradecky (Eintracht/Finlandia) - 2,65
4. Rune Jarstein (Hertha/Norwegia) - 2,65
4. Philipp Max (Augsburg/Niemcy) - 2,65
7. Jérôme Boateng (Bayern/Niemcy) - 2,67
8. Péter Gulácsi (Lipsk/Węgry) - 2,69
9. Marcel Sabitzer (Lipsk/Austria) - 2,73
10. Daniel Baier (Augsburg/Niemcy) - 2,75


ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Niemcy Leon Bailey Butler Sven Ulreich Lars Bender Lukas Hradecky Rune Jarstein Philipp Max Jérôme Boateng Péter Gulácsi Marcel Sabitzer
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.