Z Kompany'ego już raczej pożytku nie będzie. Dwóch kandydatów na nowego stopera City!

12 miesięcy temu Z Kompany'ego już raczej pożytku nie będzie. Dwóch kandydatów na nowego stopera City!

Pep Guardiola nie rezygnuje ze starań o środkowego defensora.

Manchester City już latem nie ukrywał, iż planuje sprowadzić solidnego stopera. Ostatnimi czasy liderzy Premier League walczyli o pozyskanie Virgila van Dijka, w pewnym momencie mieli być nawet blisko jego pozyskania, ale ostatecznie zawodnik przeniósł się do Liverpoolu. Holender kosztował 75 milionów funtów, przy czym „Obywatele” oferowali za niego „tylko” 60 milionów. Porażka w walce o 26-latka nie zraża jednak Guardioli, który już ma dwa inne cele.

„The Telegraph” informuje, że pozyskanie defensora będzie jednym z priorytetów City na styczeń, zwłaszcza w obliczu kolejnej kontuzji Vincenta Kompany'ego. Na radze „The Citizens” znajdują się obecnie Jonny Evans z West Bromwich Albion oraz Iñigo Martinez z Realu Sociedad. Plusem obu operacji jest fakt, iż zawodnicy są znacznie tańsi od van Dijka.

Reprezentant Irlandii Północnej był obiektem poważnego zainteresowania City już latem, ale wtedy WBA bez wahania odrzucało oferty w wysokości 21 milionów funtów. Kontrakt piłkarza wygasa jednak w połowie 2019 roku i klub jest teraz bardziej skłonny do wysłuchania ofert. Wychowankiem Manchesteru United interesują się również Arsenal i Everton, dlatego „The Baggies” liczą na zarobek co najmniej 30 milionów funtów.

29-latek przemawia do Guardioli swoim sporym doświadczeniem zarówno w Premier League, jak i na arenie międzynarodowej, ale menedżer zdaje sobie sprawę, że jego pozyskanie nie będzie łatwe. Dlatego też rozważa sięgnięcie po Iñigo Martineza. W jego przypadku w grę wchodziłaby dłuższa aklimatyzacja w nowym środowisku, ale samo przeprowadzenie operacji byłoby znacznie łatwiejsze.

Obrońca ma wpisaną w swoim kontrakcie klauzulę odejścia, która wynosi 28 milionów funtów. City bez problemu mogłoby ją aktywować, zwłaszcza że gracz jest wciąż stosunkowo młody. 26-latek jest wychowankiem Sociedad i od siedmiu lat zbiera doświadczenie w LaLiga jako podstawowy defensor swojego zespołu. Na drodze ekipy z Etihad Stadium może stanąć jednak Barcelona, która również była zainteresowana obrońcą.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Iñigo Martinez Berridi Jonathan Grant Evans Manchester City FC Real Sociedad West Bromwich Albion FC Irlandia Północna Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.