„Sylwestrowa petarda”, czyli Goretzka dogadany z nowym klubem!

rok temu
„Sylwestrowa petarda”, czyli Goretzka dogadany z nowym klubem!
fot. FotoPyk

Wszystko wskazuje na to, że Leon Goretzka przeniesie się do Bayernu Monachium.

„Sport Bild” potwierdził wcześniejsze doniesienia dziennika „Marca”, które dotyczyły przyszłości wspomnianego zawodnika. Madryccy dziennikarze poinformowali w niedzielne popołudnie, że FC Barcelona poniosła porażkę w staraniach o reprezentanta Niemiec. Dowodzić miało temu porozumienie, jakie piłkarz osiągnął z innym zespołem.

Niemiecki tygodnik wskazuje, że gwiazdor Schalke 04 faktycznie ustalił warunki przyszłej umowy z Bayernem  i należy uznać za pewne to, że latem przeniesie się do Bawarii. Obecni mistrzowie kraju nie zapłacą za jego transfer nawet centa, bowiem z końcem czerwca wygaśnie obecny kontrakt 22-latka.

Goretzka od dawna był wymieniany w kontekście przeprowadzki na Allianz Arena, ale włączenie się do walki o jego podpis takich ekip, jak wspomnani Katalończycy czy Liverpool FC, mogło pokrzyżować plany monachijczyków. Także obecny pracodawca uparcie walczył o zatrzymanie swego zawodnika, ale żadna z propozycji dalszej współpracy nie przekonała go do pozostania w obecnych barwach.

„Sport Bild” określa transfer reprezentanta Niemiec mianem „sylwestrowej petardy”, gdyż transakcja ta jest powrotem do polityki Bayernu, wyciągającego kluczowych piłkarzy z ekip ligowych rywali. Ponadto bierze w niej udział jeden z największych talentów w kraju naszych zachodnich sąsiadów, na którym w przyszłości ma opierać się siła drugiej linii kadry narodowej.ŹRÓDŁO
Sport Bild
TAGI: Leon Goretzka Bayern Monachium Niemcy Schalke 04 Gelsenkirchen
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.