Walcott chce zmian. Zaoferował się innemu klubowi!

rok temu
Walcott chce zmian. Zaoferował się innemu klubowi!
fot. FotoPyk

Theo Walcott poszukuje nowego pracodawcy.

Reprezentant Anglii już od 12 lat broni barw „Kanonierów”, ale wygląda na to, że jego przygoda na Emirates Stadium powoli dobiega końca. Arsène Wenger nieustannie pomija go przy wyborze składu i częstsze występy pozwolił mu jedynie w Lidze Europy. Anglik odpłacił się za to trzema golami i pięcioma asystami w pięciu spotkaniach w tych rozgrywkach, ale nie wystarczyło to, by przekonać menedżera do stawiania na niego również w lidze.

„Corriere dello Sport” informuje, że Walcott ma już dość tej sytuacji i chce odejść już w styczniu. Celem jest regularna gra, która pozwoliłaby mu na wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Świata, a zawodnik nie wyklucza nawet wyprowadzki za granicę. Co więcej, włoscy dziennikarze twierdzą, iż 28-latek sam zgłosił się do władz Milanu, pytając czy te byłyby chętne go sprowadzić.

Mediolańczycy zmagają się z problemami, więc z pewnością przydałyby im się wzmocnienia, a Anglik chciał wykorzystać ten fakt i pomóc także sobie. Równie dobrze może jednak pozostać w ojczyźnie, gdzie z pewnością selekcjoner „Synów Albionu” mógłby mu się lepiej przyjrzeć.

Chęć sprowadzenia skrzydłowego wyraża Southampton, w którym to Walcott się wychowywał. Nie jest to jednak jedyna opcja. Zainteresowanie graczem wykazują również West Ham, Everton i Newcastle, w tym przypadku mowa jedynie o wypożyczeniach.

Walcott wystąpił w obecnym sezonie w 14 meczach. W tę liczbę wchodzi pięć spotkań ligowych, ale żadnego z nich piłkarz nie rozpoczął od pierwszej minuty.ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Theo Walcott Arsenal FC AC Milan Southampton FC West Ham United FC Everton FC Newcastle United Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.