OFICJALNIE: Polacy przeprowadzili ciekawy transfer do AS Monaco

rok temu
OFICJALNIE: Polacy przeprowadzili ciekawy transfer do AS Monaco

Edgaras Utkus podpisał kontrakt z AS Monaco.

Utalentowany Litwin już w sierpniu zeszłego roku trafił do mistrzów Francji na testy i okazuje się, że wywarł na tyle dobre wrażenie, że skłonił klub do jego sprowadzenia. Agencja menedżerska INNfootball zasugerowała transfer w piątek, publikując na portalu społecznościowym zdjęcie stadionu monakijczyków z podpisem: „coś tam chyba się uda zrobić...”. Dziś potwierdziło się, że faktycznie chodziło o transfer.

„Deal done. Młodzieżowy reprezentant Litwy Edgaras Utkus na zasadach transferu definitywnego został zawodnikiem AS Monaco” - czytamy w krótkim komunikacie agencji.

Litewski dziennikarz Aurimas Adomaitis zdradza nieco więcej szczegółów. 17-latek miał podpisać kontrakt, który zwiąże go z „Les Monégasques” na najbliższe dwa i pół roku. Tym samym pomocnik opuszcza Nacionalinė Futbolo Akademija, czyli główną litewską akademię piłkarską, w której trenują najlepsi młodzi piłkarze z całego kraju.

Reprezentant Litwy U-19 na ten moment będzie trenował w drużynie młodzieżowej, ale z czasem może otrzymać szansę na grę w pierwszej drużynie. Jest pierwszym litewskim zawodnikiem w zespole AS Monaco. O, jeszcze wtedy tylko potencjalnym, transferze oraz pierwszych wrażeniach z treningów w Monako wypowiadał się już w sierpniu.

- Pierwsze dni były trudne, musiał się zaadaptować w nowej drużynie i nowym mieście, ale kiedy to się udało, było już łatwiej. Myślę, że radzę sobie dobrze na treningach. Dogaduję się z zespołem i lubię jej styl gry. Mam nadzieję, że będę mógł przypatrywać się z bliska zawodnikom pierwszej drużyny i uczyć się od najlepszych - mówił Utkus w trakcie okresu próbnego.ŹRÓDŁO
INNfootball | Adomaitis
TAGI: Oficjalnie Edgaras Utkus AS Monaco Nacionalinė Futbolo Akademija Litwa Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.