RAC1: Nie tylko Coutinho. W środę kolejna prezentacja na Camp Nou!

rok temu
RAC1: Nie tylko Coutinho. W środę kolejna prezentacja na Camp Nou!
fot. SE Palmeiras

Rozgłośnia „RAC1” jest pewna, że Barcelona nie zamknie okna transferem Philippe Coutinho. Już w środę zaprezentowany ma zostać następny nabytek - Yerry Mina.

Kwota transferowa wyniesie 12 milionów euro, z czego 80% powędruje do Palmeiras, kolejnych 20% do byłego klubu piłkarza, Santa Fé. 

Barcelona już wcześniej porozumiała się co do kwoty, jednak do transferu miało dojść latem. W związku z przyśpieszeniem transakcji do wcześniej ustalonych dziewięciu milionów Katalończycy dorzucili kolejne trzy miliony euro. 

Mina podpisze umowę do 30 czerwca 2023 roku, na mocy której zarobi 3,7 miliona euro brutto rocznie.

23-letni środkowy obrońca będzie bezpośrednim następcą Javiera Mascherano (Argentyńczyk odchodzi do Hebei China Fortune) na Camp Nou, gdzie ma zameldować się w najbliższą środę na oficjalnej prezentacji. 

O transferze Miny dyskutowało się już w letnim oknie. Transakcję jednak odłożono w czasie, a Palmeiras, wicemistrz Brazylii, liczyło, że będzie miało zawodnika do dyspozycji w tegorocznej edycji Copa Libertadores. Brazylijczycy jednak nie powinni narzekać, gdyż za piłkarza latem 2016 roku zapłacili zaledwie nieco ponad trzy miliony euro.

Mina powinien rywalizować z Polakami na Mistrzostwach Świata w Rosji, gdyż już dostaje regularnie powołania do reprezentacji Kolumbii. Dotychczas w dziewięciu meczach strzelił trzy bramki, wszystkie trzy w kwalifikacjach do mundialu.


ŹRÓDŁO
RAC1
TAGI: Yerry Fernando Mina González SE Palmeiras FC Barcelona Kolumbia Brazylia Hiszpania Yerry Mina
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.