Złoty Śmietnik 2017: Znamy triumfatora!

rok temu
Złoty Śmietnik 2017: Znamy triumfatora!

Przyznano włoską nagrodę „Bidone d'Oro”, czyli „Złoty Śmietnik”. W plebiscycie wyróżnia się największe rozczarowanie Serie A w danym roku kalendarzowym.

Nagroda była w przeszłości przyznawana w programie „Catersport” prowadzonym w latach 2000-2012 w stacji Rai Radio 2. Po zdjęciu programu nagroda nie zaniknęła i jej przyznawanie odbywa się za pośrednictwem strony internetowej.

W aktualnym roku nominowano dziesięciu piłkarzy - w tym kilku o uznanych nazwiskach - wśród których było czterech graczy Interu Mediolan. To właśnie przedstawiciele tego klubu w przeszłości byli najczęściej wyróżniani przez „Catersport” i nie inaczej było tym razem. Do Ricardo Quaresmy, Diego Milito, Adriano (nagrodzony dwukrotnie) dołączył właśnie Gabigol.

Gabriel Barbosa trafił do Mediolanu przed sezonem 2016/2017 za 29,5 miliona euro. Brazylijczyk przychodził z łatką talentu pokroju Ronaldo, Rivaldo czy Romario, ale właściwie nie pojawiał się na murawie i przed obecnymi rozgrywkami został wypożyczony do Benfiki. W Portugalii 21-latek nadal ma problemy z trafianiem do siatki rywali.

Strona internetowa zwróciła uwagę na fakt, że wydanie takiej kwoty na Gabigola było prawdziwym wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Dziennikarze oddają mu, że w Interze często dochodziło do zmian trenerskich, ale dużo o jego umiejętnościach mówi fakt, że żaden z trzech szkoleniowców nie postawił na piłkarza. 


ŹRÓDŁO
Calciobidone
TAGI: Gabriel Barbosa Almeida Brazylia Włochy Portugalia Gabigol Benfica Lizbona Inter Mediolan
Zobacz również
Ramsey od lipca w Juventusie
9 godzin temu  
0
Malcom na wylocie z Barcelony
9 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.