OFICJALNIE: Transfer Čolaka

rok temu
OFICJALNIE: Transfer Čolaka
fot. Aleksandra Sieczka

Antonio Čolak zasilił szeregi HNK Rijeka.

Środkowy napastnik dołączył do chorwackiego zespołu na zasadzie półtorarocznego wypożyczenia z Hoffenheim z opcją transferu definitywnego.

24-letni zawodnik pierwszą część obecnych rozgrywek spędził na podobnych warunkach w FC Ingolstadt 04. Čolak miał nadzieję, że na zapleczu Bundesligi będzie mógł liczyć na regularne występy, które pozwolą mu powrócić na stałe do pierwszej ekipy z Rhein-Neckar-Arena.

Chorwat nie poradził sobie jednak kompletnie w drużynie „Schanzer”, dla której w rundzie jesiennej rozegrał zaledwie osiem meczów i zanotował w nich jedną asystę.

Napastnik mając świadomość, że w drugiej części sezonu jego sytuacja w tym klubie nie ulegnie zmianie postanowił poprosić włodarzy Hoffenheim o skrócenie jego wypożyczenia i zdecydował się przenieść do HNK Rijeka.

- Cieszę się, że przybyłem do Rijeki i mam nadzieję, ze będę miał okazję pokazać tutaj pełnie swoich umiejętności i strzelać bramki dla nowego zespołu - powiedział 24-letni piłkarz.

- Ostatnio nie grałem zbyt wiele w Ingolstadt, ale tak to już w piłce bywa. Tu na pewno będę częściej występował. Wcześniej śledziłem wyniki osiągane przez Rijekę z powodu Romana Bezjaka i Damira Kreilacha, z którymi się przyjaźnie. Oglądałem mecze drużyny w HNL oraz Lidze Europy i uważam, że przyjazd tutaj był dla mnie najlepszą opcją. Chcę jak najszybciej rozpocząć treningi i zaangażować się w życie klubu - dodał Čolak, który w sezonie 2014/2015 bronił barw Lechii Gdańsk.ŹRÓDŁO
HNK Rijeka
TAGI: Oficjalnie Antonio-Mirko Čolak HNK Rijeka TSG 1899 Hoffenheim Chorwacja Niemcy FC Ingolstadt 04
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.