Błaszczykowski: Tego Polaka poleciłbym BVB

12 miesięcy temu Błaszczykowski: Tego Polaka poleciłbym BVB
fot. FotoPyk

Jakub Błaszczykowski udzielił interesującego wywiadu dla „Schwatz Gelb”.

Polski zawodnik przez dziewięć lat był związany z Borussią Dortmund i wciąż jest bardzo dobrze wspominany na Signal Iduna Park. Błaszczykowski aktualnie reprezentuje barwy Wolfsburga, który w najbliższy weekend zmierzy się z jego byłym klubem. Z tej okazji zawodnik udzielił wywiadu dla strony kibiców BVB - „Schwatz Gelb”.

Piotr Zieliński wielokrotnie wypowiadał się bardzo pozytywnie na temat Jakuba Błaszczykowskiego, który przyjął go w reprezentacji pod swoje skrzydła i dał wiele porad. Teraz doświadczony skrzydłowy ponownie pochwalił pomocnika Napoli: „Borussia ma wielu bardzo dobrych graczy, a dla młodych zawodników najważniejsze jest, by po transferze grali regularnie. To pozwala im się rozwijać".

W reprezentacji Polski jest dużo dobrych piłkarzy, ale gdybym miał wymienić jedno nazwisko, to byłby to Piotr Zieliński. On jest młodym graczem, który ma jeszcze trochę czasu na rozwój, ale już pokazuje swój duży potencjał – stwierdził Błaszczykowski.

Polak skomentował także kwestię swojego ewentualnego powrotu do LOTTO Ekstraklasy. Były gracz Wisły Kraków powiedział: „Od zawsze planowałem powrócić do kraju, tak powiedziałem zaraz po transferze do Borussii. Tam chcę zakończyć moją karierę. Jednak może stać się inaczej, nie można tego przewidzieć. Jeżeli zdrowie mi pozwoli, to chcę tak zrobić”.

- Znam wiele osób z Wisły, które nadal pracują w tym klubie. Tak jak powiedziałem, nie zapominam o wspólnie spędzonych chwilach. Zawsze pamiętam o tym, co ludzie dla mnie zrobili. Od Wisły otrzymałem ogromną szansę i nigdy o tym nie zapomniałem. To dzięki temu klubowi doszedłem do poziomu zawodowego. To był ważny krok w mojej karierze i chciałbym powiedzieć „dziękuję” na jej zakończenie – dodał Błaszczykowski.

32-letni zawodnik opowiedział również o możliwości gry w reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w 2020 roku. Błaszczykowski z wielką pokorą odpowiedział na pytanie o kadrę: „Jeśli będę sprawny i nadal będę w stanie pomóc drużynie, jeśli będę miał wystarczająco dużo siły i selekcjoner ze mnie skorzysta, to zawsze przyjadę na zgrupowanie reprezentacji. To od zawsze było moim marzeniem i pozostanie nim do końca, ale do 2020 roku jest jeszcze daleko”.


ŹRÓDŁO
Schwatz Gelb
TAGI: Polska Niemcy Włochy Jakub Błaszczykowski VfL Wolfsburg Wisła Kraków Piotr Zieliński SSC Napoli
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.