Transfer Cionka kwestią godzin?!

12 miesięcy temu Transfer Cionka kwestią godzin?!
fot. FotoPyk

Thiago Cionek lada moment może zostać nowym piłkarzem SPAL.

Wiele wskazuje na to, że reprezentant Polski wkrótce zmieni środowisko i ponownie spróbuje swoich sił w Serie A. Kilka dni temu znany włoski dziennikarz Alfredo Pedullà informował, że SPAL prowadzi rozmowy z Palermo, a teraz okazuje się, że te przebiegły bardzo sprawnie. „Sportitalia” oraz „Sky Sport Italia” są ze sobą zgodne i zapewniają, że strony są już blisko porozumienia.

Były zawodnik Jagiellonii Białystok znajduje się na szczycie listy życzeń beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej w Italii, a działacze klubu z Ferrary są bardzo zdeterminowani, by pozyskać go już zimą. Żurnaliści z Półwyspu Apenińskiego twierdzą, że jeszcze dziś ma dojść do spotkania, na którym będą obecni przedstawiciele obu ekip.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, właśnie to spotkanie będzie kluczowe w całej sprawie i ustalone zostaną na nim ostatnie szczegóły. Transfer Cionka do Serie A może być kwestią nawet godzin. Kwota transferu nie powinna być zbyt wysoka, ponieważ kontrakt piłkarza obowiązuje do końca sezonu. Sycylijczycy uznali, że wolą oddać swojego defensora już teraz, niż stracić go latem za darmo.

Dla Cionka będzie to powrót do Serie A, w której występował już w latach 2015-2017 w barwach „Rosanerich”. Poprzednia kampania zakończyła się dla „Orłów” spadkiem, ale zespół dobrze radzi sobie na zapleczu włoskiej ekstraklasy i walczy o awans, zajmując obecnie pierwszej miejsce w tabeli.

31-latek będzie musiał nieco zweryfikować swoje plany na obecny sezon. Mimo awansu sportowego znajdzie się po przeciwnej stronie tabeli, SPAL bowiem wciąż musi walczyć o utrzymanie. Na ten moment zajmuje 17. miejsce z 15 punktami na koncie. Tyle samo ma znajdujące się w strefie spadkowej Crotone.

Dzięki transferowi Cionek będzie mógł stawić czoła lepszym przeciwnikom, co może okazać się bardzo pomocne przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. W SPAL defensor będzie mógł grać u boku innego Polaka - Bartosza Salamona.ŹRÓDŁO
Sky Sport Italia | Sportitalia
TAGI: Thiago Rangel Cionek SPAL 2013 US Palermo Polska Włochy
Zobacz również
Trzy kluby po Kownackiego
3 tygodnie temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.