To może być zażarta walka. Liverpool i PSG chcą bramkarza

rok temu
To może być zażarta walka. Liverpool i PSG chcą bramkarza

Włoskie media piszą o zainteresowaniu Alissonem ze strony klubów spoza Serie A.

Bramkarz Romy trafił na Półwysep Apeniński w 2016 roku. W poprzednim sezonie bronił on tylko w rozgrywkach Ligi Europy oraz Pucharu Włoch, ponieważ w lidze niekwestionowanym numerem jeden był wypożyczony przez rzymian z Arsenalu Wojciech Szczęsny. Po zakończeniu rozgywek Polak wrócił jednak na Wyspy, by po krótkim czasie przenieść się do Juventusu. Alisson z kolei zaczął regularnie pojawiać się na murawie w meczach Serie A i w większości z nich pokazał się z bardzo dobrej strony.

Brazylijczyk nie opuścił jak na razie ani jednej ligowej kolejki, notując dziewięć czystych kont w 19 spotkaniach.

Zimowy transfer Alissona nie wchodzi w grę, ale jeśli latem pojawią się konkretne oferty, Romie może być trudno go zatrzymać. „Il Corriere dello Sport” podaje, że jego pozyskanie rozważają działacze Liverpoolu oraz Paris Saint-Germain. Oba te kluby od dawna łączone są z transferami nowych bramkarzy.

Na ten moment sam Alisson skupia się na grze w Romie, a jej włodarze chcieliby podpisać z nim nowy kontrakt. Włoscy dziennikarze podkreślają jednak, że wymienione wyżej kluby mogłyby zaoferować za niego nawet 40 milionów euro. Nie wiadomo, jak zareagowaliby na taką propozycję „Giallorossi”. Półtora roku temu rzymianie zapłacili za niego pięć razy mniej.

Przypomnijmy, że bramkarzem Romy jest również Łukasz Skorupski. Zdaniem Sky Polak 
miał poprosić w ostatnim czasie o transfer, ponieważ z uwagi na mocną pozycję Alissona nie otrzymuje on szans od Eusebio Di Francesco.ŹRÓDŁO
Il Corriere dello Sport
TAGI: Alisson Ramses Becker Brazylia Włochy Anglia Francja Polska Łukasz Skorupski AS Roma Liverpool FC Paris Saint-Germain FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.