OFICJALNIE: Z Austrii Wiedeń do MLS

12 miesięcy temu OFICJALNIE: Z Austrii Wiedeń do MLS
fot. MLS

Ismael Tajouri zamienił Austrię Wiedeń na New York City FC.

23-latek jest wychowankiem Austrii Wiedeń. Mający libański korzenie skrzydłowy trafił do stołecznego klubu w wieku dziewięciu lat. Poprzedni sezon był najlepszym w jego karierze. W 32 ligowych spotkaniach Tajouri zdobył osiem bramek i zanotował sześć asyst.

Obecna batalia nie jest już dla niego tak dobra, jak poprzednia. Skrzydłowy wystąpił w 17 meczach, nie wpisując się na listę strzelców. Jego dorobek zamyka się w dwóch asystach. Słabsza dyspozycja 23-latka nie przeszkodziła jednak Amerykanom, którzy zdecydowali się na pozyskanie wychowanka Austrii Wiedeń. Tajouri podpisał z nowym klubem umowę obowiązującą do 31 grudnia 2018 roku.

Na temat nowego zawodnika wypowiedział się trener NYCFC, Patrick Vieira.

- Chcieliśmy pozyskać zawodnika, którego atutem jest dynamika, a Ismael na pewno spełnia te kryteria. Jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, którego stać na dobrą grę. Mimo młodego wieku ma spore doświadczenie, które może wnieść do zespołu. Naprawdę nie mogę się doczekać współpracy z nim. Oczywiście jak każdy piłkarz, Ismael posiada też mankamenty, ale gorąco wierzę, że dzięki naszej współpracy wyeliminujemy je z jego gry.

Głos w sprawie zabrał też dyrektor sportowy klubu z Nowego Jorku, Claudio Reyna. - Potrafi grać po obu stronach boiska i za napastnikiem. Zdobywa bramki, jest sprytny, kreatywny. Dobrze czuje się w grze jeden na jeden. Swoją charakterystyką świetnie wpisuje się w styl NYCFC.

Tajouri jest szóstym zawodnikiem, który zimą dołączył do zespołu Patricka Vieiry.


ŹRÓDŁO
New York City FC
TAGI: New York City FC Stany Zjednoczone Ismael Tajouri Austria Wiedeń Austria Liban Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.