500 milionów za Neymara?!

12 miesięcy temu 500 milionów za Neymara?!
fot. FotoPyk

Francuscy dziennikarze twierdzą, że w nie tak dalekim czasie Neymar może stać się bohaterem kolejnego szokującego transferu.

Wokół Brazylijczyka zrodziło się wiele dyskusji zeszłego lata, kiedy zdecydował się na przenosiny z Barcelony do Paris Saint-Germain. Katalończycy nie zamierzali go sprzedawać i odrzucali kolejne oferty wicemistrzów Francji, a ci w pewnym momencie zdecydowali się aktywować klauzulę 222 milionów euro, dzięki czemu znacząco pobili rekord transferowy. Transakcja była bardzo kontrowersyjna ze względu na swoją cenę, ale okazuje się, że wkrótce nawet takie pieniądze mogą okazać się małe.

Według informacji podawanych przez „Le10Sport”, napastnik wciąż jest bardzo poważany na rynku transferowym i są kluby, które rozważają jego sprowadzenie. Jeśli przyjdzie odpowiedni moment na złożenie oferty, rynek transferowy może czekać istne trzęsienie ziemi. Dziennikarze z Francji przekonują bowiem, iż są kluby, które byłyby gotowe wydać na wychowanka Santosu pół miliarda euro.

Do tych klubów należy między innymi Manchester United, który rzekomo powoli przygotowuje się do przeprowadzeniu tej hitowej operacji. Co jednak ciekawe, „Czerwone Diabły” nie są osamotnione w swoich staraniach i podobną kwotę mógłby poświęcić Real Madryt. O coraz większym zainteresowaniu „Królewskich” takim ruchem informowała w piątek „Marca”.

„Le10Sport” dodaje, że na ten moment działania obu klubów ograniczają się jedynie do zainteresowania. Transakcja będzie bardzo trudna do realizacji, zważywszy na to, iż PSG dopiero co sprowadziło Neymara, a w celu wyjścia na prostą w kwestii Finansowego Fair Play klub zamierza sprzedać inne gwiazdy. United i Real jednak się nie zrażają i planują transfer z dużym wyprzedzeniem. 

Doniesienia z Hiszpanii sugerują, że „Los Blancos” mają już przygotowane 200 milionów na wielki transfer. Tymczasem United również zbiera już potrzebne fundusze. Gdy tylko pojawi się taka okazja, obie ekipy spróbują pozyskać gracza, a transakcja może kosztować nawet wspomniane 500 milionów euro.

Neymar świetnie spisuje się po transferze do Francji. W 22 dotychczas rozegranych meczach zanotował 20 zdobytych goli oraz 14 asyst.ŹRÓDŁO
Le 10 Sport
TAGI: Neymar Paris Saint-Germain FC Real Madryt CF Manchester United FC Brazylia Anglia Hiszpania Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.