Chelsea w tarapatach? Potentat kusi Kanté!

rok temu
Chelsea w tarapatach? Potentat kusi Kanté!
fot. FotoPyk

Według informacji francuskich dziennikarzy N'Golo Kanté znalazł się na celowniku Paris Saint-Germain.

Na początku października pojawiły się pierwsze informacje na temat tego, że aktualni wicemistrzowie Francji planują odmłodzić zespół. Do zakończenia kariery zbliża się między innymi 35-letni Thiago Motta, więc paryżanie szukają przede wszystkim nowego środkowego pomocnika. Ich głównym celem transferowym jest N’Golo Kanté.

Jak wynika z informacji Francuzów, dyrektor sportowy Paris Saint-Germain, Antero Henrique, spotkał się już kilkukrotnie z przedstawicielem pomocnika Chelsea, Karimem Bouisse. Portugalski działacz chciał dowiedzieć się, jakie jego klient ma plany na przyszły sezon. 

Sprowadzenie Francuza różni się od wielu innych transferów, jakie Paris Saint-Germain przeprowadziło w ostatnich latach. Środkowy pomocnik nie daje się przekonać podwyżką i nie bardzo chce wracać do Ligue 1. Tak było przynajmniej wtedy, gdy zdobył mistrzostwo z Leicester i dopiero miał się przenieść do Chelsea.

W lecie 2016 roku na transfer Kanté namawiał ówczesny dyrektor sportowy paryżan, Olivier Létang. Francuz zdecydował się na pozostanie na Wyspach Brytyjskich i już rok później mógł się cieszyć z kolejnego mistrzostwa Anglii. W tym czasie PSG zdobyło jedynie wicemistrzostwo Francji, zwalniając zajmowany od wielu lat tron dla AS Monaco.

Prawdziwą obawą dla Chelsea powinien być fakt, że Paris Saint-Germain dokonało w ostatnim oknie transferowym rzeczy, które wydawały się być niemożliwe. Jeśli wicemistrzowie Francji będą chcieli, to na pewno spróbują tego samego z Kanté.


ŹRÓDŁO
Paris United
TAGI: Francja Anglia Chelsea FC Paris Saint-Germain FC N'Golo Kanté
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.