OFICJALNIE: Były reprezentant Niemiec wznawia karierę

12 miesięcy temu OFICJALNIE: Były reprezentant Niemiec wznawia karierę

Mike Hanke, który rozstał się z futbolem w 2014 roku, postanowił wrócić do zawodowego uprawiania piłki nożnej.

34-latek przez wiele lat z powodzeniem biegał po boiskach Bundesligi w barwach takich drużyn jak m.in. Schalke 04, VfL Wolfsburg, Hannover 96 czy Borussia Mönchengladbach. Ostatnim przystankiem w karierze piłkarza występującego na pozycji napastnika było chińskie Beijing Renhe, z którym rozstał się po rozegraniu zaledwie kilkunastu spotkań.

Dzisiaj, po trwającym ponad trzy lata rozbracie z futbolem, Hanke zdecydował się powrócić na boisko. Niemieckim kibicom nie będzie jednak dane oglądać go co tydzień na najwyższym poziomie rozgrywkowym, bowiem nowym pracodawcą zawodnika został się występujący na szóstym poziomie rozgrywkowym - TuS 1910 Wiescherhöfen. Wybór ten nie jest przypadkowy, ponieważ to właśnie tam napastnik zaczynał swoją piłkarską karierę.

Zgodnie z treścią oficjalnego komunikatu zespołu, doświadczony zawodnik będzie pojawiał się na boisku jedynie w roli „dżokera”, co ma przyczynić się do utrzymania ekipy z Nadrenii Północnej – Westfalii w rozgrywkach Landesligi.

Hanke dołączając do TuS 1910 Wiescherhöfe stał się tym samym jedynym piłkarzem mającym w swym życiorysie występy w niemieckiej reprezentacji, który będzie grał na tak niskim poziomie rozgrywkowym. 34-latek dwunastokrotnie przywdziewał barwy „Die Mannschaft”, z którą wystąpił m.in. na Mistrzostwach Świata w 2006 roku.


ŹRÓDŁO
TuS 1910 Wiescherhöfen
TAGI: Mike Hanke TuS 1910 Wiescherhöfen Niemcy Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.