OFICJALNIE: Málaga ma nowego trenera

rok temu
OFICJALNIE: Málaga ma nowego trenera

Málaga poinformowała, że nowym trenerem drużyny został mianowany José Manuel González López.

Klub z LaLiga od wielu lat miał w rozgrywkach status ligowego średniaka, który od czasu do czasu kwalifikował się nawet do europejskich pucharów. W obecnym sezonie sytuacja drużyny jest bardzo trudna i grozi jej nawet spadek na drugi poziom rozgrywkowy. W obecnej chwili zespół zajmuje dziewiętnaste miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do pierwszej bezpiecznej pozycji, na której znajduje się Deportivo Alavés. 

Tak zła forma klubu zakończyła się w ostatnim czasie zwolnieniem dotychczasowego szkoleniowca, Míchela. Na zajmowany przez niego do niedawna stanowisku postanowiono zatrudnić José Manuela Gonzáleza Lópeza. 51-letni trener podpisał umowę do końca czerwca bieżącego roku. 

Pozostawienie zespołu w rękach José Manuela Gonzáleza Lópeza może być odebrane jako bardzo ryzykowny ruch. Hiszpan nie ma zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu drużyn na tym poziomie i w żadnym z prowadzonych przez siebie dotychczas klubów nie osiągał spektakularnych wyników, a wydaje się, że właśnie tego potrzebuje w tej chwili Málaga CF. 

51-latek karierę szkoleniową rozpoczął od pracy w Cádiz CF czy Albacete. W ostatnich latach piastował takie stanowiska, jak asystentura w Beijing Sinobo Guoan, praca pierwszego trenera w Granadzie i samodzielna praca po powrocie do Beijing Sinobo Guoan. Od czerwca Hiszpan pozostawał bezrobotny.


ŹRÓDŁO
Malaga CF
TAGI: Oficjalnie Hiszpania Trenerzy José Manuel González López Málaga CF
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.