Nainggolan odejdzie z Romy już w styczniu? Transfer coraz bliżej!

rok temu
Nainggolan odejdzie z Romy już w styczniu? Transfer coraz bliżej!
fot. AS Roma

Już w styczniu Radja Nainggolan może opuścić AS Roma.

Według „La Gazzetta dello Sport” poważne zainteresowanie 29-letnim pomocnikiem wykazuje Guangzhou Evergrande. Przedstawiciel Chinese Super League rzekomo oferuje za byłego już reprezentanta Belgii 50 milionów euro. Nie wiadomo jeszcze, na jak długo miałby związać się umową z chińskim klubem, lecz roczny zarobek piłkarza przewidziany jest na 12 milionów. To wszystko w sytuacji, gdy Nainggolan ma napięte relacje z działaczami włoskiego klubu ze względu na uwidoczniony w mediach społecznościowych imprezowy tryb życia.

Warto w tym momencie jednak przypomnieć, że Guangzhou Evergrande niedawno wydało komunikat, w którym poinformowało o rezygnacji z drogich obcokrajowców do 2020 roku (wiecej tutaj: http://transfery.info/109741,oficjalnie-klub-z-chin-zamierza-zrezygnowac-z-uslug-zagranicznych-pilkarzy). Niewykluczone jednak, że w najbliższych dwóch sezonach zobaczymy tam jeszcze jakąś gwiazdę europejskiego futbolu, niewykluczone że właśnie Nainggolana.

W ostatnich miesiącach Nainggolana łączono z klubami z Premier League – Chelsea oraz Manchesterem United. Na przestrzeni ostatnich lat sympatycy piłki nożnej zdążyli się już jednak przyzwyczaić, że kluby z Chin potrafią pokrzyżować plany niejednemu europejskiemu potentatowi. Tyle że teraz wiele w Państwie Środka zmieniło wprowadzenie 100% podatku od transakcji.

Transfer do Guangzhou oznaczałby dla Nainggolana otrzymanie atrakcyjnego finansowo kontraktu, ale na poziomie stricte piłkarskim mógłby być krokiem w tył. Dowodzi tego sytuacja Jacksona Martíneza, który po odejściu z Atlético Madryt obecnie znajduje się w drużynie rezerw Guangzhou. Z drugiej strony Paulinho tylko zyskał na tym kierunku.

Nainggolan występuje w Romie od 2013 roku. Premierowy sezon odbył się na zasadzie wypożyczenia z Cagliari, po którym na stałe związał się ze stołecznym klubem. Przez kolejne trzy edycje rozgrywek Serie A był podstawowym zawodnikiem Rzymian. W bieżącym sezonie na wszystkich frontach rozegrał 19 meczów, zdobywając dwa gole. Taka statystyka mocno kontrastuje z dokonaniami Belga z zeszłego sezonu (53 spotkania, 14 trafień). Być może to jednak przejściowy okres słabszej dyspozycji i pod wodzą Eusebio Di Francesco zdąży jeszcze odegrać ważną rolę. Wiek Nainggolana z pewnością nie wskazuje na to, aby powinien rozważać przenosiny do mającej mniejszy prestiż ligi chińskiej.


ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: Radja Nainggolan AS Roma Belgia Włochy Guangzhou Evergrande FC Chiny
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.