Benevento będzie miało trudniej. Roczna dyskwalifikacja kapitana!

rok temu
Benevento będzie miało trudniej. Roczna dyskwalifikacja kapitana!

Kapitana Benevento, Fabio Lucioniego, czeka dłuższa przerwa od futbolu.

Problemy środkowego obrońcy rozpoczęły się we wrześniu zeszłego roku. Testy antydopingowe przeprowadzone po meczu ligowym z Torino (0:1) wykryły w jego organizmie steryd anaboliczny clostebol. Piłkarz od początku dawał do zrozumienia, że nie zrobił nic złego i stosował się tylko do zaleceń klubowego lekarza. 

Lucioni został zawieszony na czas procesu odwoławczego i między wrześniem a grudniem opuścił 12 spotkań w Serie A. Niedawno znowu pojawił się na murawie, rozgrywając trzy mecze ligowe z opaską kapitańską na ramieniu, ale wszystko wskazuje na to, że na tym zakończą się jego występy w najbliższym czasie. 

TNA, a więc włoski organ wymiaru sprawiedliwości, które zajmuje się naruszaniem antydopingowych zasad wśród sportowców, podtrzymał roczną dyskwalifikację piłkarza. Lucioni, który występuje w Benevento od 2014 roku, będzie mógł ponownie pojawić się na murawie dopiero w październiku. 

Zdyskwalifikowany został również wspomniany lekarz Benevento, Walter Giorgione. W jego przypadku zawieszenie potrwa aż cztery lata. 

Przypomnijmy, że Benevento zamyka obecnie tabelę Serie A. Beniaminek ma osiem punktów straty do bezpiecznego miejsca.  ŹRÓDŁO
Mediaset Premium I Eurosport I La Gazzetta dello S
TAGI: Fabio Lucioni Benevento Calcio Zawieszenia Kary Włochy
Zobacz również
Pasquato zimą odejdzie z Legii?!
4 tygodnie temu  
0
Anulowany transfer Kapustki
6 miesięcy temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.