Borussia sprowadzi reprezentanta Niemiec?! Okazyjna cena

rok temu
Borussia sprowadzi reprezentanta Niemiec?! Okazyjna cena

Borussia Dortmund rozważa zakontraktowanie defensora Bayeru Leverkusen, Jonathana Taha.

W ostatnich dniach zespół z Signal Iduna Park pozyskał młodego obrońcę FC Basel, Manuela Akanjiego, ale prawdopodobnie nie będzie on jedynym wzmocnieniem defensywy dortmundczyków w aktualnym roku. Borussia planuje kilka zmian kadrowych, a wśród nich sprzedaż Nevena Suboticia oraz Marca Bartry.

Według informacji niemieckich mediów Bartra planuje opuszczenie niemieckiego zespołu i powrót do Hiszpanii. Serb natomiast od dawna nie cieszy się już dobrą pozycją w klubie, gra rzadko i zanosi się na to, że ostatecznie opuści Dortmund w najbliższych dniach. Subotić ma występować w AS Saint-Étienne.

Jednym z głównych kandydatów do wzmocnienia Borussii Dortmund jest natomiast Jonathan Tah. Niemiecki defensor, który występuje aktualnie w Bayerze Leverkusen, posiada w umowie z „Aptekarzami” klauzulę pozwalającą mu na opuszczenie zespołu za 25 milionów euro. Przy obecnych cenach na rynku wiele klubów uznaje to za promocję, dlatego dortmundczycy chcą sprowadzić piłkarza przyszłego lata.

21-letni piłkarz dotychczas trzykrotnie reprezentował barwy seniorskiej reprezentacji Niemiec. Talent Taha dostrzega coraz więcej drużyn, dlatego w przeszłości był on już łączony z odejściem do Barcelony czy Liverpoolu.

Jonathan Tah przeniósł się do Leverkusen dwa i pół roku temu z Hamburgera SV. Od tamtej pory rozegrał w barwach klubu 91 oficjalnych spotkać, podczas których zanotował jedną bramkę i pięć asyst.


ŹRÓDŁO
Pit Gottschalk
TAGI: Niemcy Francja Borussia Dortmund Neven Subotić Marc Bartra Arregal Jonathan Glao Tah Bayer 04 Leverkusen AS Saint-Étienne
Zobacz również
OFICJALNIE: Zuber w Stuttgarcie
11 godzin temu  
0
Özil zaoferowany dwóm klubom
18 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.