Świerczok wyjeżdża za granicę. Niespodziewany kierunek!

rok temu
 Świerczok wyjeżdża za granicę. Niespodziewany kierunek!
fot. FotoPyk

Jak poinformował portal „Weszło”, Łudogorec Razgard wpłaci klauzulę odstępnego zapisaną w kontrakcie Jakuba Świerczoka.

Jeden z czołowych strzelców LOTTO Ekstraklasy dołączy do najlepszej w ostatnich latach drużyny ligi bułgarskiej. Według „Weszło” zawodnik jest zdecydowany na dołączenie do drużyny, w której spotka innego Polaka, Jacka Góralskiego. Łudogorec zapłaci „Miedziowym” klauzulę odstępnego zapisaną w umowie, więc nie mogą oni powstrzymać odejścia 25-latka.

Urodzony w Tychach zawodnik po raz drugi w karierze spróbuje swoich sił za granicą i wydaje się, że w tym momencie szanse na powodzenie są znacznie większe. Za pierwszym razem piłkarz nie miał nawet doświadczenia na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, jednak podpisał umowę z Kaiserslautern występującym wówczas w Bundeslidze.

Od momentu powrotu do Polski Świerczok reprezentował barwy między innymi Górnik Łęczna i GKS Tychy. Prawdziwa eksplozja formy 25-latka nastąpiła podczas poprzedniej rundy, gdy strzelił szesnaście bramek w LOTTO Ekstraklasie w barwach Zagłębia Lubin i zapracował na powołanie do reprezentacji Polski.

W ostatnich miesiącach wymieniano go w kontekście wyjazdu na Mistrzostwa Świata do Rosji i – jeśli tylko w Bułgarii potwierdzi swoje umiejętności – będzie miał na to duże szanse. Selekcjoner kadry, Adam Nawałka, pokazywał już po transferze Góralskiego, że wyjazd do Łudogorca nie przekreśla możliwości otrzymywania od niego powołań.


ŹRÓDŁO
Weszło
TAGI: Polska Bułgaria Jakub Świerczok Zagłębie Lubin PFK Łudogorec 1945 Razgrad
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.