OFICJALNIE: Montero wraca do Lizbony

rok temu
OFICJALNIE: Montero wraca do Lizbony

Fredy Montero ponownie przywdzieje barwy Sportingu.

Nieznana jest jeszcze kwota transakcji, lecz kontrakt wiążący piłkarza z portugalskim klubem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Ostatnio Montero na zasadzie wypożyczenia z Tianjin TEDA  reprezentował Vancouver Whitecaps, ale przygoda zarówno z kanadyjskim, jak i chińskim zespołem dobiegła końca.

Kwota klauzuli odstępnego w kontrakcie ze Sportingiem będzie opiewała na 60 milionów euro.

30-letni napastnik na Estádio José Alvalade występował już w latach 2014-2016. Nieustannie był podstawowym zawodnikiem portugalskiego potentata, rozgrywając 94 spotkania, w ciągu których zanotował 37 trafień. Transfer do Chinese Super League wydawał się sporym zaskoczeniem. Po dokonanych przez chiński rząd zmianach w limicie obcokrajowców w kadrze danej drużyny Montero został wypożyczony do Vancouver Whitecaps. Zarówno sam piłkarz, jak i działacze nowego klubu, były chętne do dalszej współpracy, lecz cena, jaką za transfer zażyczył sobie Tianjin TEDA, przerosła oczekiwania przedstawiciela MLS.

Na podobne zobowiązania finansowe nie narzekał natomiast Sporting, który bardzo chętnie po raz drugi zakontraktował Kolumbijczyka. Montero pomoże nie tylko w wyścigu po krajowy tytuł (obecnie lizboński klub jest liderem z jednym punktem przewagi nad FC Porto), lecz także w Lidze Europy. W lutym podopieczni Jorge Jesusa zmierzą się w 1/16 finału z kazachską Astaną.


ŹRÓDŁO
Sporting
TAGI: Oficjalnie Fredy Henkyer Montero Muñoz Sporting Lizbona Portugalia Tianjin Teda FC Chiny Kolumbia
Zobacz również
OFICJALNIE: Peda w SPAL
11 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.