Matsui bliski opuszczenia Polski

rok temu
Matsui bliski opuszczenia Polski
fot. FotoPyk

Wiele wskazuje na to, że przygoda Daisuke Matsuiego z Odrą Opole skończy się wcześniej niż przypuszczano.

Były reprezentant Japonii przeprowadził się do Opolo z Jubilo Iwata latem zeszłego roku i miał pomóc zespołowi w zmaganiach w I Lidze. Drużyna jak na razie radzi sobie dobrze i zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, czyli gwarantujące awans do Ekstraklasy, ale 36-latek nie miał okazji znacząco się do tego przyczynić. Do tej pory zagrał tylko w czterech spotkaniach, z czego w żadnym w pełnym wymiarze czasowym.

Możliwe, że druga przygoda w Polsce zakończy się już po kilku miesiącach. „Yahoo” informuje, że zawodnikiem poważniej interesuje się japońska Yokohama FC. Tym samym gracz mógłby wrócić do swojej ojczyzny i grałby wspólnie ze swoim byłym klubowym kolegą, 50-letnim Kazuyoshim Miurą. Doświadczeni zawodnicy mieli okazję poznać się w 2000 roku, kiedy obaj występowali dla Kioto Sanga.

Powrót do Japonii nie jest jednak jedyną opcją dla gracza Odry. Napastnik poszukuje nowego klubu i nie wyklucza podjęcia jeszcze jednego wyzwania w Europie. Na horyzoncie pojawiła się opcja powrotu Matsuiego do Le Mans, drużyny, w której rozpoczynał swoją przygodę z europejską piłką. Wcześniej trafił tam w 2004 roku i w ciągu czterech lat wystąpił w 129 meczach. Udało mu się wtedy awansować wraz z zespołem do Ligue 1, później przeniósł się do Saint-Étienne.

Le Mans aktualnie rozgrywa swoje mecze w grupie D Championnat National 2, do której to klub awansował w zeszłym roku. Jest to czwarty poziom rozgrywek we Francji, ale drużyna jest na dobrej drodze ku wywalczeniu kolejnej promocji.ŹRÓDŁO
Yahoo
TAGI: Daisuke Matsui Odra Opole Yokohama FC Le Mans FC Japonia Francja Polska
Zobacz również
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.