Media: Zuchwały plan giganta. Wierzy w zatrudnienie Guardioli!

rok temu
Media: Zuchwały plan giganta. Wierzy w zatrudnienie Guardioli!
fot. FotoPyk

Zgodnie z doniesieniami „Daily Mirror” włodarze Paris Saint-Germain poważnie myślą o sprowadzeniu do klubu ze stolicy Francji Pepa Guardioli, który obecnie jest odpowiedzialny za wyniki Manchesteru City.

Temat zatrudnienia nowego szkoleniowca przez PSG regularnie powraca. Choć do końca sezonu jeszcze daleko, odejście Unaia Emery'ego z francuskiego klubu latem nie będzie żadnym zaskoczeniem. Na ten moment wydaje się, że na stanowisku może go utrzymać tylko triumf w Lidze Mistrzów, o który paryżanom będzie bardzo trudno.

Z potencjalnym przejęciem PSG w ostatnim czasie łączyło się wielu trenerów z najwyższej półki. Wśród nich byli m.in. Antonio Conte, José Mourinho czy Diego Simeone. Według brytyjskich dziennikarzy prezesowi wicemistrza Francji, Nasserowi Al-Khelaifiemu, najbardziej zależałoby jednak na zatrudnieniu Guardioli.

Na pierwszy rzut oka taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny. W ostatnim czasie PSG udowodniło jednak, że na rynku transferowym możliwe jest absolutnie wszystko, ściągając do siebie Neymara z Barcelony. Paryżanie podobno wierzą, że faktycznie są w stanie przekonać 47-latka do ich projektu. 

Pomóc w tym ma również podejście do zawodu samego Guardioli, który lubi podejmować nowe wyzwania. Rzecz jasna aktualnie w pełni skupia się on na pracy w Manchesterze City, z którym najprawdopodobniej sięgnie po mistrzostwo Anglii, ale nie wiadomo, co wydarzy się później. Jego umowa z „The Citizens” jest tymczasem ważna tylko do 30 czerwca 2019 roku. 

MC zależy oczywiście na jej przedłużeniu i współpracy z Guardiolą przez wiele kolejnych sezonów, ale na ten moment nie ma żadnego porozumienia między stronami.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Hiszpania Francja Anglia Pep Guardiola Manchester City FC Paris Saint-Germain FC Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.