Z Francji do Manchesteru City? Możliwy następca Yayi Touré!

rok temu
Z Francji do Manchesteru City? Możliwy następca Yayi Touré!
fot. FotoPyk

Jak poinformowali brytyjscy dziennikarze, Manchester City jest zainteresowany transferem Boubakary’ego Soumaré.

Wychowanek Paris Saint-Germain przed aktualnym sezonem przeniósł się za darmo do Lille OSC i zaraz po przeprowadzce trafił do klubowych rezerw. Osiemnastolatek bardzo szybko zbudował swoją pozycję w nowym zespole i już pod koniec października ówczesny trener francuskiego zespołu, Marcelo Bielsa, dał mu szansę do debiutu w Pucharze Francji z Valenciennes FC.

W międzyczasie argentyński szkoleniowiec stracił posadę, ale zaufanie do młodego piłkarza wcale nie zmalało, a wręcz przeciwnie. Od grudnia osiemnastolatek wystąpił w każdym ligowym spotkaniu Lille i jego gra robi coraz większe wrażenie na obserwatorach. 

Występy zawodnika ogląda kilka angielskich zespołów, wśród których znalazł się także Manchester City. Lider tabeli angielskiej ekstraklasy widzi w młodym piłkarzu następcę dla zbliżającego się do zakończenia kariery pomocnika, Yaya Touré. Młody Francuz jest porównywany do reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej ze względu na podobny styl gry.

Lille jest zainteresowane sprzedaniem osiemnastolatka za 35 milionów funtów, by poprawić sytuację finansową po wydatkach poczynionych poprzedniego lata. Francuski klub ma jednak nadzieję, że środkowy pomocnik będzie mógł w ramach wypożyczenia pozostać do końca sezonu w ojczyźnie.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Anglia Francja Manchester City FC Lille OSC Boubakary Soumaré
Zobacz również
Ramsey od lipca w Juventusie
8 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.