OFICJALNIE: Nowy trener HSV

rok temu
OFICJALNIE: Nowy trener HSV

Bernd Hollerbach został w poniedziałek mianowany nowym trenerem Hamburgera SV.

W niedzielę będący w strefie spadkowej Bundesligi Hamburger SV ogłosił, że trenerem klubu nie jest już Markus Gisdol. Próby utrzymania klubu na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech podejmie się Bernd Hollerbach, który podpisał umowę do końca czerwca 2019 roku.

Dla 48-letniego szkoleniowca będzie to pierwsza samodzielna posada trenerska na poziomie Bundesligi. Wcześniej Hollerbach współpracował jako asystent z Feliksem Magathem, pomagając mu między innymi w pracy w Wolfsburgu i Schalke. 

Największym sukcesem dla tego trenera jest dotychczas posada w Würzburger Kickers. 48-latek prowadził zespół w latach 2014-2017, wprowadzając go z czwartego poziomu rozgrywkowego na zaplecze Bundesligi. Hollerbach zrezygnował z pracy z zespołem pół roku temu, gdy spadł on ponownie do trzeciej ligi niemieckiej.

Co ciekawe, dla Hollerbacha to powrót do HSV, którego barwy reprezentował jako piłkarz w latach 1996-2004. 48-latek rozegrał na poziomie Bundesligi 223 spotkania. Jego nowy zespół jeszcze nigdy nie spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech i nowy trener na pewno zrobi wszystko, by nie doszło do tego w przyszłości. 

Hamburger SV traci jeden punkt do miejsca barażowego, na którym jest Werder Brema i pięć punktów do pierwszego bezpiecznego klubu, czyli Mainz. O zwolnieniu dotychczasowego szkoleniowca, Markusa Gisdola, przesądziła porażka z ostatnim w tabeli 1. FC Köln.


ŹRÓDŁO
HSV
TAGI: Oficjalnie Niemcy Trenerzy Bernd Hollerbach Hamburger SV
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.