Di Marzio: Manchester City naciska na transfer pomocnika. Chce go już zimą!

rok temu
Di Marzio: Manchester City naciska na transfer pomocnika. Chce go już zimą!

Manchester City jest zdecydowany na pozyskanie pomocnika Szachtara Donieck, Freda.

Już około miesiąca trwają spekulacje transferowe na temat przenosin Freda do Manchesteru City. W międzyczasie Brazylijczyk parafował nowy kontrakt z ukraińskim klubem, ale plotki nie ustają. Wręcz przeciwnie, doniesienia na temat zainteresowania ze strony „The Citizens” zaczęły podawać coraz bardziej szanowane media.

Jak poinformował Gianluca Di Marzio, Pep Guardiola bardzo chce pozyskać środkowego pomocnika jeszcze w styczniowym oknie transferowym. Według informacji uzyskanych przez włoskiego dziennikarza, ewentualna kwota odstępnego powinna wynieść od 30 do 40 milionów euro.

Na przeprowadzkę do ligi angielskiej zdecydowany jest również sam piłkarz, który wyraził chęć dołączenia do Manchesteru. Jego odejście znacznie komplikuje fakt, że w ostatnim czasie zdecydował się na podpisanie nowej umowy, która obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Do sprzedaży piłkarza nie jest przekonany sam Szachtar Donieck, który wciąż ma możliwość pozostawienia 24-latka w swoim zespole. Według Gianluki Di Marzio kluczowe w negocjacjach będą następne dni. 

Brazylijczyk przeprowadził się na Ukrainę w 2013 roku z Internacionalu za 15 milionów euro. Od tamtej pory zanotował w barwach klubu 142 spotkania, podczas których zdobył 13 trafień i 12 asyst. Na koncie ma również 6 meczów w seniorskiej reprezentacji Brazylii.


ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Anglia Ukraina Brazylia Manchester City FC Szachtar Donieck Frederico Rodrigues de Paula Santos
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.