OFICJALNIE: Slavia Praga w ofensywie. Już ponad dwa miliony euro na transfery!

rok temu
OFICJALNIE: Slavia Praga w ofensywie. Już ponad dwa miliony euro na transfery!

Slavia Praga przeprowadziła już czwarty transfer w zimowym oknie, sprowadzając Ondřeja Kolářa.

Kolář jest 23-letnim bramkarzem, który znakomicie spisywał się w barwach Slovana Liberec. W stolicy Czech podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku. Jego transfer kosztował dokładnie milion euro (25 milionów koron czeskich).

Tym samym Kolář stał się zdecydowanie najdroższym bramkarzem w historii czeskiej ligi. Wcześniej rekord ten należał do Michala Danka i pochodził jeszcze sprzed sezonu 2006/2007 (350 tysięcy euro). Najdroższym czeskim bramkarzem za to pozostaje oczywiście Petr Čech, który zmienił Chelsea na Arsenal za 14 milionów euro.

Wcześniej do Slavii w zimowym oknie sprowadzono 24-letniego Lukáša Pokorný'ego za 800 tysięcy euro z Montpellier i 30-letniego Ondreja Kudelę za 400 tysięcy euro ze Slovana Liberec. Kupiony i od razu wypożyczony został za to kolejny bramkarz, obiecujący 19-letni Słowak Martin Vantruba.

Chińscy właściciele Slavii są niezadowoleni z pierwszej części sezonu. Zespół bardzo zawiódł oczekiwania, mimo letniej rewolucji transferowej, gdy sprowadzono między innymi Miroslava Stocha, Danny'ego, Tomáša Necida, Halila Altintopa czy Rusłana Rotania (tego już nie ma w klubie). W lidze czeskiej zajmuje drugą pozycję, ale z aż 12 punktami straty do rewelacyjnej Viktorii Pilzno.

Duże transfery z czwartego obecnie w tabeli Slovana nie są dziełem przypadku. Wcześniej klub ten prowadził nowy trener Slavii, Jindřich Trpišovský, który obowiązki w Pradze przejął pierwszego stycznia tego roku. W dodatku z Liberca sprowadzono też dyrektora sportowego, Jana Nezmara.

Co ciekawe i rzadko spotykane, Slavia w zimowym oknie postawiła na przejrzystość i oficjalnie potwierdza kwoty przeznaczane na nowych piłkarzy.

Slavia Praga w trwającym oknie:
Ondřej Kolář - milion euro,
Lukáš Pokorný - 800 tysięcy euro,
Ondrej Kudela - 400 tysięcy euro,
Martin Vantruba (już wypożyczony powrotnie do Spartaka Trnawa).


ŹRÓDŁO
Slavia Praga
TAGI: Oficjalnie Ondřej Kolář Slavia Praga Czechy Slovan Liberec
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.