OFICJALNIE: Nowy klub Arruabarreny

rok temu
OFICJALNIE: Nowy klub Arruabarreny
fot. FotoPyk

Mikel Arruabarrena dołączył do CF Fuenlabrada.

Doświadczony napastnik zasilił szeregi hiszpańskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego i po przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2019 roku.

Arruabarrena zdecydował się rozstać z AEL-em Limassol, aby przenieść się do drużyny walczącej o uzyskanie promocji do gry na zapleczu LaLiga. CF Fuenlabrada po rozegraniu 22 kolejek zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Segunda División B w grupie 1 i jest obecnie na najlepszej drodze do zapewnienia sobie udziału w play-offach o awans do drugiej klasy rozgrywkowej w kraju.

34-letni zawodnik po zakończeniu sezonu 2015/2016 postanowił skorzystać z nadarzającej się okazji i opuścił Hiszpanię, aby móc zarobić duże pieniądze w Eastern AA. Napastnik podpisał kontrakt z klubem z Hongkongu, ale tuż przed rozpoczęciem rozgrywek zdecydował się go rozwiązać, aby przejść do AEL-u Limassol, gdzie spotkał Emanuela Sarkiego, Dossę Júniora oraz Kevina Lafrance'a, czyli piłkarzy znanych z występów w polskich klubach.

Były gracz Legii Warszawa, wspólnie z wyżej wymienionymi zawodnikami, nie pomógł cypryjskiemu zespołowi przerwać hegemonii APOEL-u, ale zdołał z nim awansować do eliminacji Ligi Europy, gdzie „Lwy” musiał uznać wyższość Austrii Wiedeń (0:0, 1:2) w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej.

Arruabarrena w trakcie swojej półtorarocznej przygody w AEL-u Limassol rozegrał w sumie 53 spotkania, w których strzelił dziewiętnaście bramek oraz zanotował jedną asystę.ŹRÓDŁO
CF Fuenlabrada
TAGI: Oficjalnie Mikel Arruabarrena Aranbide AEL Limassol CF Fuenlabrada Cypr Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.