Wielki powrót do Dinama Zagrzeb? „Pracujemy nad tym!”

rok temu
Wielki powrót do Dinama Zagrzeb? „Pracujemy nad tym!”
fot. Wikipedia

Zdravko Mamić potwierdził, że Dinamo Zagrzeb pracuje nad sprowadzeniem do klubu Tina Jedvaja.

W aktualnym sezonie Jedvaj wciąż czeka na swój pierwszy występ w oficjalnym spotkaniu w barwach Bayeru 04 Leverkusen. Młody zawodnik doznał kontuzji jeszcze podczas letniego okresu przygotowawczego, przez co stracił miejsce w drużynie i do tej pory nie zdołał odbudować swojej pozycji. 

Trener „Aptekarzy”, Heiko Herrlich, tylko dwukrotnie powołał Chorwata do kadry meczowej na spotkanie Bundesligi, ale ani razu nie zdecydował się na skorzystanie z jego usług. Jedvaj ma nadzieję na wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji, dlatego coraz bardziej martwi się o swoją pozycję w zespole z Leverkusen. Niemcy prawdopodobnie pozwolą zawodnikowi na odejście na wypożyczenie, dlatego musi go cieszyć zainteresowanie ze strony Dinama Zagrzeb.

Najbardziej utytułowany klub w historii ligi chorwackiej bardzo ciężko pracuje nad sprowadzeniem 22-latka do ojczyzny. Zainteresowanie Jedvajem potwierdził wieloletni prezes Dinama, a obecnie jego konsultant, czyli Zdravko Mamić.

- Pracujemy nad powrotem Tina Jedvaja do Dinamo. Chcemy go pozyskać, a on chce do nas wrócić. To dla niego istotne ze względu na walkę o wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji. W bieżącym tygodniu wszystko będzie jasne – przyznał Mamić.

22-letni zawodnik przeszedł przez wszystkie szczeble akademii Dinama Zagrzeb, awansując aż do pierwszego zespołu, do którego dołączył w 2013 roku jako siedemnastolatek. Jeszcze w tym samym roku Jedvaj przeniósł się do Romy, ale tam miał problem z regularną grą, więc po roku trafił już do Bayeru. W barwach „Aptekarzy” zanotował 70 oficjalnych spotkań, notując trzy bramki i trzy asysty. 


ŹRÓDŁO
Jutarnji List
TAGI: Chorwacja Niemcy Tin Jedvaj GNK Dinamo Zagrzeb Bayer 04 Leverkusen
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.