„On mógłby zastąpić Dybalę. Jest niezwykły!”

rok temu
„On mógłby zastąpić Dybalę. Jest niezwykły!”
fot. Juventus FC

Marko Naletilić, agent Marko Pjacy, uważa, że jego klient przydałby się teraz Juventusowi.

Utalentowany Chorwat jeszcze do niedawna zmagał się z poważną kontuzją, ale jest już zdolny do gry. Z racji sporej konkurencji w ofensywie Juventusu, zawodnik udał się na wypożyczenie do Schalke, gdzie świetnie rozpoczął swoją przygodę z niemiecką piłką - już w drugim spotkaniu, pierwszy w wyjściowej jedenastce, zdobył bramkę w starciu z Hannoverem. Agent piłkarski Marko Naletilić jest pod wielkim wrażeniem swojego klienta.

- Jego talent jest po prostu niezwykły. On ma technikę, siłę, przyspieszenie... Schalke już teraz za nim szaleje, włącznie z trenerem. Jest tam postrzegany jako ważny zawodnik - stwierdził reprezentujący interesy zawodnika agent w rozmowie z „La Gazzetta dello Sport”.

- Brakuje mu trochę ostrości w grze, ale ciężko trenuje nad tym aspektem. Ma się dobrze i staje się coraz lepszy. Może wrócić do odpowiedniej dyspozycji tylko dzięki regularnej grze.

Pjaca będzie miał w Schalke więcej szans na grę, ale Naletilić przyznaje, że trudno było skłonić mistrzów Włoch do wyrażenia zgody na transfer.

- Trudno było przekonać Juventus, by go oddać. Pokładają w nim spore nadzieje, a zwykłe wypożyczenie, bez klauzul wykupu, pokazuje, jak bardzo nie chcieli go tracić. Generalnie tego typu porozumienia dotyczą tylko świetnych piłkarzy, a „Juve” postrzega Marko jako wielkiego mistrza.

Agent uważa, że Pjaca przydałby się „Starej Damie” w związku z kontuzją Paulo Dybali. Wyznał też, że nie tylko „die Knappen” zabiegali o 22-latka.

- Biorąc pod uwagę kontuzję Dybali, on mógłby znaleźć miejsce w składzie Juventusu, ale teraz Pjaca chce dobrze sobie radzić w Bundeslidze, potrzebuje minut na boisku, by wrócić do najwyższej formy.

- Wiele wielkich klubów próbowało go pozyskać, nie tylko z Serie A, ale z całej Europy. Lazio? Mam z nimi dobre relacje, ale nigdy nie pytali o Pjacę. Marko chciał grać w Bundeslidze, ponieważ to bardzo fizyczne rozgrywki, gdzie biega się o wiele więcej niż w Serie A. Już teraz radzi sobie dobrze, w Niemczech jest wysoko ceniony, ale on już nie może się doczekać powrotu do Juventusu.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: Marko Pjaca Marko Naletilić Juventus FC Schalke 04 Gelsenkirchen Chorwacja Niemcy Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.