Reprezentant Korei Północnej w Juventusie? Agent komentuje

rok temu
Reprezentant Korei Północnej w Juventusie? Agent komentuje

Han Kwang-Song, zgodnie ze słowami swojego agenta, może wkrótce zostać zawodnikiem Juventusu.

Włoskie media już od kilku tygodni spekulują na temat konkretnego zainteresowania utalentowanym piłkarzem Cagliari, który obecnie występuje na wypożyczeniu w drugoligowej Perugii. Reprezentant Korei Północnej byłby nie tylko nadzieją „Starej Damy” na przyszłość, ale także szansą na zwrócenie na siebie uwagi azjatyckich kibiców. O możliwym transferze wypowiedział się agent zawodnika Sandro Stemperini.

- W tym momencie najważniejszą rzeczą dla zawodnika jest to, że interesuje się nim Juventus, który naprawdę chce go sprowadzić do Turynu - powiedział przedstawiciel 19-latka w rozmowie z dziennikarzami ze strony internetowej Gianluki Di Marzio.

- Cagliari i „Bianconeri” prowadzą negocjacje, obie strony są otwarte na ten ruch, a wycena zawodnika zależna jest od nich. Pozwólmy klubom przedyskutować sprawę, a w tym czasie miejmy po prostu nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie. Rozmawialiśmy z [dyrektorem sportowym Juventusu] Fabio Paraticim o możliwym transferze przez ostatnie dwa dni, ale zainteresowanie zrodziło się już we wrześniu, w zasadzie co mecz skauci Juventusu obserwowali Hana w Perugii.

Stemperini przyznaje, że Juventus ma znaczną przewagę nad resztą zainteresowanych. Wyraził też nadzieję, że, choć liczy na realizację transferu, napastnik będzie miał szansę zbierać doświadczenie w mniejszych zespołach.

- Czy inne kluby też są zainteresowane? Tak, będąc szczerym, jest ich wiele i są to wielkie kluby, zarówno z Włoch, jak i całej Europy. Ale to jest tylko słowne zainteresowanie, ekipą, która prowadzi konkretne starania jest Juventus, negocjacje zmierzają do przodu.

- Dla mnie najważniejsze jest to, żeby Han mógł grać dalej na wypożyczeniu w Perugii lub Cagliari. Może zakończyć sezon w Serie B, później rozegrać kampanię w Serie A w barwach Cagliari lub wrócić na Sardynię już teraz i zostać tam przez półtora roku, by dojrzeć. Ważne jest, żeby zdobył doświadczenie w Cagliari, to życzenie każdego.

Han mimo młodego wieku już zdążył wpisać się na karty historii jako pierwszy zawodnik z Korei Północnej, który wystąpił w meczu Serie A i co więcej zdobył bramkę w tych rozgrywkach. Dołączył do Cagliari w 2015 roku po pomyślnym okresie próbnym. Dla „Rossoblu” zdążył zagrać w pięciu meczach ligowych, w których zdobył jedną bramkę, a przed obecnym sezonem udał się na wypożyczenie do Perugii. W Serie B wystąpił już 17 razy, zanotował siedem goli i trzy asysty.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Han Kwang-Song Juventus FC Cagliari Calcio Perugia Calcio Korea Północna Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.