POTWIERDZONE: Oni mogą zostać selekcjonerami reprezentacji Włoch

rok temu
POTWIERDZONE: Oni mogą zostać selekcjonerami reprezentacji Włoch

Nowy komisarz FIGC Roberto Fabbricini zdradził nazwiska szkoleniowców, którzy mogą objąć posadę selekcjonera Włochów.

Włoska federacja próbuje się otrząsnąć po nieudanych kwalifikacjach do tegorocznego mundialu. W związku piłkarskim właśnie trwa wprowadzanie zmian po tym jak swoje stanowiska opuścili prezydent Carlo Tavecchio oraz selekcjoner Gian Piero Ventura. Niedawno odbyły się wybory, a o fotel prezydenta walczą Damiano Tommasi, Cosimo Sibilia oraz Gabriele Gravina. Będą oni musieli jednak poczekać, ponieważ delegaci nie byli w stanie dojść do porozumienia po czterech turach głosowania.

W takim przypadku CONI (włoski komitet olimpijski) wyznacza specjalną komisję, która będzie zarządzała sprawami federacji. Na jej czele stanął komisarz Roberto Fabbricini, który zapowiedział już, że na nowego prezydenta FIGC Włochom przyjdzie poczekać nawet kilka miesięcy. Sprawa pozostaje otwarta, a tymczasem działacz zdradził w ostatnim wywiadzie, kto może zostać selekcjonerem „Squadra Azzurra”.

- Kandydaci na selekcjonera? Nazwiska są wam dobrze znane - powiedział Fabbricini w rozmowie z dziennikarzami.

- Mancini był w Rzymie, ale nie kontaktowaliśmy się z nim, Conte zdaje się chcieć ponownie przywdziewać niebieskie barwy, Ancelotti co rusz otwiera i zamyka drzwi, bez szans nie jest też Ranieri. Żaden z nich nie znajduje się na prowadzeniu, musimy rozważyć wszystkie plusy i minusy. Musimy też brać pod uwagę możliwości federacji i wyjaśnić wszystko naszym następcom. Teraz jednak, wraz z [zastępcą komisarza, Alessandro] Costacurtą zajmujemy się tym, co musimy zrobić.

W przyszłym miesiącu Włosi zmierzą się z reprezentacjami Argentyny i Anglii. Media spekulowały, że drużynę poprowadzi w tych spotkaniach Luigi Di Biagio, obecnie selekcjoner kadry U-21. Fabbricini nie jest jednak tego tak pewien.

- Jest zbyt wcześnie, by o tym mówić. Na razie jeszcze z nikim nie rozmawialiśmy, ale znajdziemy rozwiązanie.



ŹRÓDŁO
Tuttosport
TAGI: Antonio Conte Roberto Mancini Claudio Ranieri Carlo Ancelotti Roberto Fabbricini Trenerzy Chelsea FC FC Zenit Sankt Petersburg FC Nantes Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.