Seedorf blisko powrotu na ławkę. Obejmie zespół Polaka

12 miesięcy temu
Seedorf blisko powrotu na ławkę. Obejmie zespół Polaka
fot. Wikipedia

Według informacji „El Pais”, Clarence Seedorf jest blisko objęcia stanowiska szkoleniowca w Deportivo La Coruña.

Hiszpańscy dziennikarze są przekonani, że Seedorf zostanie nowym trenerem drużyny Przemysława Tytonia po tym, jak w ostatnich godzinach działacze Deportivo musieli zmienić swoje plany. Pierwszym wyborem dla hiszpańskiego zespołu był Martín Lasarte, ale Urugwajczyk nie wyraził chęci na przeprowadzkę do Europy.

Ostatecznie Deportivo zdecydowało się na zatrudnienie byłego holenderskiego zawodnika, który jednak osiągał bardzo przeciętne wyniki jako trener. 41-latek prowadził w 2014 roku AC Milan, osiągając średnio 1,59 punktu na spotkanie. Znacznie gorzej poszło mu Chinach, gdzie jego Shanzhen notowało średnio jeden punkt na mecz. Dla walczących o utrzymanie w LaLiga Hiszpanów zatrudnienie Seedorfa jest sporym ryzykiem.

Od kilku tygodni agenci Seedorfa działają prężnie na rynku hiszpańskim, rozsyłając ofertę jego zatrudnienia do mających problemy zespołów. Początkowo Deportivo nie było zainteresowane powierzeniem posady Holendrowi, ale nie miało innej możliwości. Klub zwolnił dotychczasowego trenera, Cristobala Parralo, bez porozumienia z ewentualnym następcą. Po odmowie Lasarte, postanowili porozmawiać z byłym piłkarzem Realu Madryt.

Deportivo La Coruña znajduje się obecnie na osiemnastej pozycji w LaLiga, mając na koncie zaledwie siedemnaście oczek. Drużyna jest w strefie spadkowej i do pierwszego bezpiecznego Levante traci trzy oczka.


ŹRÓDŁO
El Pais
TAGI: Hiszpania Holandia Clarence Seedorf Deportivo La Coruña Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.