OFICJALNIE: Gehenna Janko zakończona. Nowy zespół!

12 miesięcy temu
OFICJALNIE: Gehenna Janko zakończona. Nowy zespół!
fot. FotoPyk

Jak poinformowało FC Lugano, nowym zawodnikiem klubu został Marc Janko.

FC Lugano poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że nowym zawodnikiem klubu został Marc Janko. Austriacki snajper związał się ze szwajcarską drużyną kontraktem do końca czerwca 2019 roku. W nowym zespole będzie występował z numerem 21.

Od ponad miesiąca było jasne, że projekt Sparty Praga zakładający wzmocnienie drużyny znanymi piłkarzami nie do końca spełnił nadzieje działaczy. Z tego względu z czeskim klubem mieli się pożegnać tacy piłkarze, jak: Marc Janko, Georges Mandjeck i Jonathan Biabiany. Ta trójka zawodników została odsunięta od kadry i nie pojechała na obóz przygotowawczy z czeskim klubem.

29-letni Mandjeck już na początku stycznia zdołał porozumieć się z poprzednim pracodawcą, czyli FC Metz, i wrócił do Francji na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. We wtorek odszedł również Janko, ale nie jest jasne, jaka przyszłość czeka Biabiany’ego. Francuz postanowił walczyć o swoje prawa i zgłosił sprawę do FIFPro (WIĘCEJ TUTAJ).

34-letni Janko jest jednym z najlepszych piłkarzy w najnowszej historii austriackiej piłki. Doświadczony napastnik podczas swojej kariery reprezentował takie drużyny, jak: Red Bull Salzburg, Twente, FC Porto, Trabzonspor czy FC Basel. W większości z nich był niezwykle skuteczny, zdobywając podczas całej kariery 211 trafień i 43 asysty w 416 występach. 


ŹRÓDŁO
FC Lugano
TAGI: Oficjalnie Austria Czechy Szwajcaria Marc Janko AC Sparta Praga FC Lugano
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.