Transfer Messiego? Jeden z klubów zaczął realizować sprytny plan

12 miesięcy temu
Transfer Messiego? Jeden z klubów zaczął realizować sprytny plan
fot. FotoPyk

Zgodnie z informacjami w chińskich i hiszpańskich mediach, Hebei China Fortune realizuje plan, który ma na celu zakontraktowanie Lionela Messiego.

Piłka nożna w Chinach jest stale w fazie rozwoju, dlatego często sprowadzane do tamtejszych zespołów są gwiazdy z Europy, które mają podnieść prestiż chińskich drużyn i zwabić kibiców na stadiony. Kimś takim niewątpliwie mógłby być Lionel Messi, jednak jego zakontraktowanie będzie wymagało od nowej drużyny szczególnej determinacji.

Zgodnie z informacjami dziennikarzy, najbardziej zainteresowany transferem Messiego jest Hebei China Fortune. Argentyńczyk już poprzedniego lata otrzymał możliwość przeprowadzania się do azjatyckiego kraju, jednak odrzucił ją ze względu na chęć dalszego reprezentowania Barcelony. Ostatnio piłkarz podpisał nową umowę do końca czerwca 2021 roku i prawdopodobnie nie ma szans na jego wcześniejsze odejście z Camp Nou, bo zainteresowany musiałby zapłacić zapisane jako klauzula odejścia 700 milionów euro.

W chińskich mediach zauważono, że Hebei już od jakiegoś czasu prowadzi politykę, która ma na celu sprowadzenie Messiego do Chin. Jednym z jej punktów było podpisanie umów z Ezequielem Lavezzim oraz Javierem Mascherano, czyli przyjaciółmi piłkarza Barcelony.

Przedstawiciele Hebei China Fortune zdają sobie sprawę, że Messiego do transferu nie przekonają jedynie pieniądze, dlatego uważają, że mogą go nakłonić do zmiany zdania poprzez zaoferowanie wspólnej gry z przyjaciółmi piłkarza. Argentyńczyk w przeszłości wielokrotnie odrzucał lukratywne kontrakty, więc Chińczycy chcą połączyć ogromną ofertę finansową z elementem uczuciowym.


ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo | Tencent
TAGI: Chiny Hiszpania Argentyna Lionel Andrés Messi Ezequiel Iván Lavezzi Javier Alejandro Mascherano FC Barcelona Hebei China Fortune FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.