Kuriozalny skandal w Chinach. Wielki talent... postarzony!

12 miesięcy temu
Kuriozalny skandal w Chinach. Wielki talent... postarzony!
fot. Tianjin Quanjian

Zhang Xiuwei, który uznawany jest za jeden z największych chińskich talentów, nie będzie mógł w najbliższym czasie wybiec na murawę. Wszystko przez zamieszanie związane z jego... wiekiem.

21-letni defensywny pomocnik przez kilka sezonów szkolił się w Olympique Lyon. Na początku 2016 roku wrócił on jednak do ojczyzny, zostając zawodnikiem Tianjin Quanjian. Utalentowany zawodnik wpadł w oko Fabio Cannavaro i coraz częściej pojawiał się na murawie. Do sierpnia rozegrał 17 na 21 możliwych spotkań w Chinese Super League, strzelając w nich gola i notując dwie asysty. W międzyczasie błyszczał on również w reprezentacjach swojego kraju różnych kategorii wiekowych. W ojczyźnie zaczęto wiązać z nim ogromne nadzieje. 

Schody zaczęły się latem. Młody piłkarz rozbił wtedy swoje Porsche, powodując kolizję sześciu innych samochodów. Co gorsze, jak wykazały badania, Zhang był pod wpływem alkoholu. Prawdziwe problemy miały jednak dopiero nadejść.

Śledczy zwrócili uwagę na nieprawdidłowości związane z datą urodzenia Chińczyka. Z czasem ustalono, że rodzice piłkarza w przeszłości zmienili ją z 13 marca 1996 roku na 13 marca 1994 roku. Dzięki temu posłali go wcześniej do szkoły.

Gdy Zhang zaczął grać w piłkę, jego rodzice postanowili ponownie go „odmłodzić” i od dawna faktycznie uznaje się, że przyszedł on na świat w 1996 roku. Problem w tym, że w niektórych dokumentach wciąż widnieje rok 1994.

Piłkarz został już zawieszony. Po raz kolejny będzie mógł pojawić się na boisku dopiero za dziewięć miesięcy.  ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Chiny Tianjin Quanjian FC Zhang Xiuwei
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.