Eduardo: To najlepszy piłkarz, z którym grałem

12 miesięcy temu
Eduardo: To najlepszy piłkarz, z którym grałem
fot. Mateusz Kostrzewa | Legia Warszawa

Eduardo da Silva wypowiedział się w rozmowie z „Super Expressem” na temat swojego transferu do Legii Warszawa, a także wybrał najlepszego piłkarza, z jakim miał do tej pory do czynienia.

Przenosiny 62-krotnego reprezentanta Chorwacji to do tej pory największy zimowy hit w Ekstraklasie. CV 34-letniego napastnika robi wrażenie, choć oczywiście od początku nie brakowało również krytyków jego transferu. Niezbyt przychylne komentarze dotyczące przeprowadzki Eduardo na Łazienkowską opierają oni głównie na jego wieku i tym, że ostatnie spotkanie w barwach Atlético Paranaense, a więc poprzedniego klubu, rozegrał on w lipcu zeszłego roku.

- Gdybym myślał o emeryturze, to pojechałbym grać do Azji. Z całym szacunkiem dla tamtejszych krajów, ale to właśnie one są dobre na piłkarską emeryturę. A gdyby brakowało mi motywacji, to równie dobrze już dawno mógłbym odpoczywać na tej emeryturze. Bo nic nie muszę. Ale wciąż jestem głodny, wciąż chcę grać i wygrywać. Spodobał mi się projekt Legii i dlatego tu jestem - przyznał 34-latek, dodając, że nie ma żadnych problemów z aklimatyzacją w Polsce.

Eduardo w trakcie dotychczasowej kariery reprezentował barwy m.in. Arsenalu i Szachtara Donieck. Z tym drugim sięgnął on m.in. po pięć mistrzostw i tyle samo Pucharów Ukrainy. Zapytany o najlepszego piłkarza, z jakim dane było mu grać, wymienił on jednak kolegę z reprezentacji.

- Na pewno jednym z nich jest Luka Modrić. Graliśmy razem na różnym poziomie w chorwackich kadrach. Podziwiam go, że przy tak mikrej posturze potrafi tak walczyć. Na drugim miejscu wymieniłbym Cesca Fabregasa. Wtedy, w Arsenalu, był w szczycie kariery - powiedział nowy gwiazdor Legii (cały wywiad
TUTAJ).ŹRÓDŁO
Super Express
TAGI: Polska Chorwacja Brazylia Eduardo Alves da Silva Legia Warszawa Luka Modrić
Zobacz również
Niespodziewana oferta za Piątka
3 godziny temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.