Reprezentant Niemiec podpisał umowę z innym zespołem, ale zagra w Bayernie?!

12 miesięcy temu
Reprezentant Niemiec podpisał umowę z innym zespołem, ale zagra w Bayernie?!

Amin Younes podczas poprzedniego okna w ostatniej chwili wycofał się z transferu do SSC Napoli. Oficjalnie chodziło o problemy rodzinne, ale w grę może wchodzić przeprowadzka do Bayernu Monachium.

W ostatnich dniach wiele dzieje się wokół występującego w Ajaksie Amsterdam Amina Younesa. Pod koniec styczniowego okna transferowego reprezentant Niemiec pojawił się we Włoszech, gdzie finalizowane były jego przenosiny do SSC Napoli. Zawodnik przeszedł testy medyczne i miał już przeprowadzić się do lidera włoskiej ekstraklasy, ale niespodziewanie wrócił do Holandii ze względu na problemy rodzinne.

Zgodnie z informacjami medialnymi i wypowiedziami ludzi związanych z włoskim zespołem, skrzydłowy podpisał kontrakt z Napoli, do którego powinien dołączyć na początku lipca. Jest to możliwe ze względu na to, że jego umowa z Ajaksem wygasa po zakończeniu aktualnego sezonu. Od tamtej pory jednak pojawiły się informacje, że Younes nie chce przeprowadzić się na Półwyspe Apeniński.

- Piłkarz może być zły, ale podpisał umowę z Napoli. Usłyszałem, że ktoś z otoczenia selekcjonera reprezentacji Niemiec, Joachima Loewa, odradzał mu taki ruch. On może poprosić Napoli o rozwiązanie kontraktu, ale najbardziej prawdopodobne jest, że Włosi po prostu go sprzedadzą – powiedział dziennikarz Mediaset Sport, Raffaele Auriemma.

Do sytuacji odniósł się także sam zawodnik, który na łamach holenderskich mediów częściowo wyjaśnił sytuację. Younes powiedział: „Wydarzyły się pewne rzeczy, dlatego jestem tutaj ponownie. Ta sytuacja nie ma żadnego związku z Ajaksem. Jestem tutaj i czuję się piłkarzem amsterdamczyków”.

Według najnowszych doniesień na temat sytuacji pomiędzy Younesem i Napoli, zawodnik stara się o rozwiązanie kontraktu z włoskim klubem. Lider Serie A nie zamierza tak łatwo rezygnować z piłkarza, który podpisał pięcioletni kontrakt, dlatego zamierza wejść z nim na ścieżkę prawną. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest sprzedaż 24-latka w lipcu za 10 milionów euro.

Prawnik związany z SSC Napoli, Mattia Grassani, powiedział dla „Radio CRC”, że pomiędzy stronami została zawarta umowa i piłkarz musi ją uszanować. Grassani zapewnił: „Należy oddzielić to, co mówi zawodnik od tego, że ma kontrakt z Napoli. Umowa została przygotowana w sposób zgodny z prawem i podpisana przez piłkarza. Od lipca Napoli będzie jedynym posiadaczem karty zawodniczej Younesa. Jeśli nie dołączy on do drużyny, to powinien się liczyć z konsekwencjami dyscyplinarnymi”.

- Jego kontaktowanie się z innym zespołem jest całkowicie niemożliwe. Jeśli zdarzy się jednak tak, że podpisze kontrakt z innym klubem, to powinien zostać zdyskwalifikowany i zapłacić Napoli odszkodowanie – powiedział prawnik.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, Younes nie zrezygnował z transferu do Napoli ze względu na problemy rodzinne, a zainteresowanie Bayernu Monachium. Piłkarz podpisał już jednak kontrakt z Włochami i niemożliwe jest przeprowadzenie jego transferu za darmo. Monachijczycy będą musieli najpierw porozumieć się z neapolitańczykami w kwestii kwoty odstępnego.


ŹRÓDŁO
Gazzetta dello Sport | Mediaset Sport | Radio CRC
TAGI: Niemcy Włochy Holandia Amin Younes Ajax Amsterdam Bayern Monachium SSC Napoli
Zobacz również
OFICJALNIE: Zuber w Stuttgarcie
3 godziny temu  
0
Gorączka Higuaína
8 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.