Brat Khediry zdecydował: „Nie pojadę na mundial z Tunezją”

12 miesięcy temu
Brat Khediry zdecydował: „Nie pojadę na mundial z Tunezją”
fot. Augsburg

Rani Khedira postanowił nie starać się o wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji z reprezentacją Tunezji. Zawodnik podał powody, które skłoniły go do takiej decyzji.

Przed kilkoma miesiącami „Bild” ujawnił, że Rani Khedira jest namawiany przez przedstawicieli tunezyjskiej federacji piłkarskiej do gry dla tamtejszej kadry. Afrykańska drużyna wywalczyła awans na Mistrzostwa Świata w Rosji, dlatego w mediach zaczęły się pojawiać informacje, że może tam dojść do pojedynku z jego bratem – reprezentantem Niemiec, Samim Khedirą.

24-letni zawodnik Augsburga powiedział wówczas: „Mieliśmy pierwszy kontakt, wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji byłby dla mnie bardzo atrakcyjny. Powiedziałem tunezyjskiej federacji, że decyzję podejmę wiosną”.

Na konferencji prasowej przed spotkaniem z RB Lipsk zawodnik wyznał, że nie zamierza reprezentować Tunezji podczas najbliższych mistrzostw świata. Piłkarz przyznał, że decyzja nie była łatwa, ale jest dobrze przemyślana i słuszna.

- Wczoraj rozmawiałem przez telefon z przedstawicielami tunezyjskiej federacji. Poinformowałem ich, że odmawiam gry na najbliższych Mistrzostwach Świata w Rosji – mówił Khedira.

- To był długi proces. Potrzebowałem zastanowienia, bo mój tata jest dumnym Tunezyjczykiem, który nosi oba narody w swoim sercu. Przedstawiciele tunezyjskiej reprezentacji zareagowali ze zrozumieniem.

Młodszy brat zawodnika Juventusu opowiedział, że za jego decyzją stoją konkretne powody. Wśród nich wymienił nieznajomość języka: „Urodziłem się i wychowałem w Niemczech, więc mówię tylko po niemiecku. Moja gra na boisku jest w dużym stopniu oparta na komunikacji. Pozostały czas nie wystarczy mi do zbudowania prawdziwej więzi z kolegami z drużyny. Ponadto, piłka nożna w Afryce różni się od europejskiej”.

Khedira przyznał również, że jadąc na Mistrzostwa Świata do Rosji wszedłby na turniej przez tylne drzwi. 24-latek nie brał udziału w eliminacjach do mundialu, więc „ukradłby” miejsce innemu piłkarzowi.


ŹRÓDŁO
DPA
TAGI: Niemcy Tunezja MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Rani Khedira FC Augsburg
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.