Mourinho: Jestem najlepiej zachowującym się menedżerem w Premier League!

12 miesięcy temu
Mourinho: Jestem najlepiej zachowującym się menedżerem w Premier League!
fot. FotoPyk

José Mourinho jest przekonany, że obecnie zachowuje się najlepiej ze wszystkich menedżerów w Premier League.

Menedżer Manchesteru United słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, zwłaszcza po przegranych meczach swojej drużyny. W rozmowie ze „Sky Sports” przyznał jednak, że gdyby była nagroda dla najlepiej zachowującego się szkoleniowca, to właśnie on by ją otrzymał. Portugalczyk przekonuje, że w ostatnim czasie dużo pracuje nad poprawieniem swojego wizerunku.

- Jestem w pełni zaangażowany w walce o zdobycie nagrody dla najlepiej zachowującego się menedżera sezonu. Mówię poważnie! - powiedział „The Special One”.

- Jest wiele nagród do zdobycia: najlepszy występ kolejki, menedżer miesiąca i tak dalej... Powinni wręczać także nagrodę dla szkoleniowca, który zachowuje się przy linii najlepiej, przyznawano by ją na podstawie głosowania arbitrów technicznych. Jestem przekonany, że bym wygrał. Poważnie! Nie spowodowałem ani jednego problemu sędziom technicznym, z wyjątkiem mojej czerwonej kartki w meczu z Southapton, kiedy to postawiłem stopę na murawie.

- Mówię całkowicie poważnie, przygotowuję się do tej nagrody, jestem szczęśliwy. Oczywiście nie mówię, że na pewno nie stracę panowania nad sobą w którymś z kolejnych meczów. Nie jestem idealny. Nie zamierzam przerodzić się z najgorszego w najlepszego, nie ma takiej opcji, ale spróbuję, staram się o to i jestem zadowolony z dotychczasowych rezultatów.

Mourinho tłumaczy także, dlaczego zdarza mu się narzekać w rozmowach z dziennikarzami.

- Myślę, że angielski futbol ma w sobie coś z tradycji kultury, jest parę czynników, które bardzo mi się podobają. Ale muszę trochę marudzić, by chronić moich zawodników. Spójrzcie jak z klubem powitał się Alexis. Jasne, to twardy zawodnik, potrafi sobie z tym poradzić, ale w Yeovil czy Huddersfield grał w trudnych warunkach, był ofiarą kilku ostrych ataków.

- Sędziowie powinni po prostu... nie lubię mówić „chronić piłkarzy”, ponieważ to brzmi, jakby chronieni mieli być tylko najlepsi zawodnicy. Uważam, że na boisku każdy jest równy. Nie powinno się patrzeć na gracza i twierdzić, że on jest bardzo utalentowany, więc trzeba go chronić. Należy chronić wszystkich tak samo.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: José Mourinho Manchester United FC Trenerzy Portugalia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.