Selekcja na mundial wciąż trwa? Nawałka spotkał się z bramkarzem

12 miesięcy temu
 Selekcja na mundial wciąż trwa? Nawałka spotkał się z bramkarzem
fot. FotoPyk

Jak podaje „Przegląd Sportowy”, selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, spotkał się w weekend z Bartoszem Białkowskim.

Zdaniem rodzimego dziennika bramkarz Ipswich Town znajduje się w kręgu zainteresowania opiekuna naszej kadry. Jeśli chodzi o zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata, pewni wyjazdu do Rosji wśród bramkarzy są oczywiście Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny. Do pewnego momentu wydawało się, że trzecim golkiperem będzie na pewno Łukasz Skorupski. Problem w tym, że 26-latek cały czas jest tylko rezerwowym w Romie. Otwiera to drzwi przed Białkowskim.

30-latek od kilku sezonów jest jedną z kluczowych postaci występującego w Championship Ipswich. Poprzednie rozgrywki cieszący się wielkim szacunkiem u kibiców angielskiej drużyny Białkowski zakończył z 11 czystymi kontami. W trwających zanotował na razie 29 ligowych spotkań i osiem kończył bez straty bramki.

Nawałka obserwował z trybun doświadczonego bramkarza w sobotnim meczu z Burton Albion. Zakończył się on bezbramkowym remisem, a Polak został uznany najlepszym piłkarzem na murawie. „PS” podkreśla, że selekcjoner odbył również rozmowę z 30-latkiem.

Białkowski gra na Wyspach od 2006 roku, kiedy to przeniósł się z Górnika Zabrze do Southampton. Jeśli chodzi o reprezentację, w przeszłości występował on tylko w kadrze młodzieżowej.

Ostatnio bramkarz był łączony z transferem do Crystal Palace. Koniec końców
związał się on nową umową z Ipswich.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Polska Anglia Mistrzostwa Świata MŚ 2018 Bartosz Białkowski Reprezentacja Polski Ipswich Town FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.