Conte: Pod tym względem jestem tragiczny

12 miesięcy temu
Conte: Pod tym względem jestem tragiczny
fot. Wikipedia

Antonio Conte przyznał, że jest tragiczny pod względem przekonywania działaczy klubu do pozyskania nowych zawodników.

Włoch wypowiedział się na temat polityki transferowej Chelsea, która od wielu miesięcy jest krytykowana w mediach oraz przez kibiców klubu. Jak informowali dziennikarze poprzedniego lata, Antonio Conte poprosił wówczas o kilku nowych piłkarzy, jednak przedstawiciele zespołu nie wykazali dostatecznej motywacji, by ich pozyskać. Do składu prowadzonego przez byłego trenera Juventusu trafiały drugie, trzecie lub jeszcze dalsze wybory z jego listy życzeń, co prawdopodobnie wpłynęło na słabe wyniki drużyny ze Stamford Bridge w aktualnych rozgrywkach.

Po ostatnich słabszych wynikach Chelsea osunęła się na piątą pozycję w Premier League. Klub będzie miała jednak szansę na powrót do pierwszej czwórki tabeli już w poniedziałek wieczorem, gdy zmierzy się z najsłabszym w lidze West Bromwich Albion.

Włoski szkoleniowiec został zapytany, czy aktualny skład mógłby zostać wzmocniony: „Nie wiem. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepsze wyniki osiągam z piłkarzami, których już wcześniej posiadam w zespole i z nimi pracuje”.

- Myślę, że jestem typem menadżera , który zawodnika ocenianego 6/10 zamieni w piłkarza 8/10. Jeśli zawodnik jest 8/10, to zamienię go w piłkarza 10/10. Takim jestem typem. To jest moje zadanie i bardzo dobrze się do tego nadaję. Jednak jestem tragiczny pod względem przekonywania klubu do zakupu nowych piłkarzy. Pod tym względem mogę się znacznie poprawić.

- Muszę się pod tym względem wiele nauczyć od innych trenerów, innych menadżerów. Powinienem porozmawiać więcej z menadżerami, którzy są bardzo, bardzo dobrzy w przekonywaniu klubu do wydania pieniędzy na czołowych piłkarzy – powiedział Conte.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Anglia Włochy Chelsea FC Antonio Conte Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.