Olkowski: Dlatego nie przeniosłem się do Legii

11 miesięcy temu Olkowski: Dlatego nie przeniosłem się do Legii
fot. FotoPyk

Paweł Olkowski zdradził, dlaczego latem nie wrócił do Ekstraklasy.

13-krotny reprezentant Polski od 2014 roku jest zawodnikiem 1.FC Köln, dokąd przeniósł się z Górnika Zabrze. W ostatnim czasie prawy obrońca bardzo rzadko pojawia się na murawie (w trwającym sezonie tylko pięć występów w Bundeslidze) i stąd pojawił się temat jego powrotu do Polski. Co warte podkreślenia, miał on możliwość przenosin zarówno do Lecha Poznań, jak i Legii Warszawa. Jak to dokładnie wyglądało?

- Po kolei. Z Legią rozmawiałem o transferze od kilku tygodni. Był temat przenosin do klubu latem na zasadzie transferu definitywnego. Wyraziłem zainteresowanie i na tym w pewnym momencie rozmowy się skończyły. Nagle jednak Borussia Mönchengladbach wyłożyła dużą kwotę za Gumnego, Lech zgodził się go puścić i na gwałt potrzebował zawodnika na prawą obronę. W grę wchodziło wypożyczenie z możliwością transferu definitywnego latem - zdradził Olkowski.

Przypomnijmy, że niemiecki klub oferował Lechowi za Gumnego 6,5 miliona euro, która to kwota mogła wzrosnąć o kolejne 1,5 miliona z tytułu bonusów. Ostatecznie do transferu nie doszło (więcej TUTAJ), a co za tym idzie „Kolejorz” przestał starać się o Olkowskiego. Potem jednak... wrócił temat transferu do Warszawy.

- Sprawy się jednak bardzo przedłużały aż wystartowała ekstraklasa. (…) Legia fajnie się zachowała, bo widać, że próbowała mi pomóc, gdy opcja z Poznaniem się wysypała. Niestety to wszystko się ciągnęło, dlatego zdecydowałem o pozostaniu w Kolonii. Nie chcę, żeby zrozumiano to tak, że wolę siedzieć na kanapie niż grać. Może to niepopularne, ale patrzę realnie na sprawy. Nie chciałem zmiany dla zmiany. Gdybym trafił do Legii dopiero w lutym, byłbym w gorszej sytuacji na starcie rywalizacji. To trochę podejmowanie poważnego kroku na wariata - przyznał Olkowski (cała rozmowa TUTAJ).

Polak nie wyklucza jednak, że latem temat wróci. Dodajmy, że jego umowa z Kolonią jest ważna do 30 czerwca 2019 roku.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Polska Legia Warszawa Lech Poznań 1. FC Köln Niemcy Paweł Olkowski
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.