Trudne zadanie Napoli. Włosi szukają zastępstwa dla Ghoulama

12 miesięcy temu
Trudne zadanie Napoli. Włosi szukają zastępstwa dla Ghoulama

Jak poinformował Gianluca Di Marzio, SSC Napoli poszukuje obrońcy, który do końca sezonu mógłby zastąpić w zespole Faouziego Ghoulama.

Jeszcze przed kilkoma miesiącami Maurizio Sarri mógł spać spokojnie i nie zastanawiać się nad obsadą lewej strony defensywy. Na tej pozycji Włoch miał do dyspozycji Faouziego Ghoulama, czyli jednego z najlepszych lewych obrońców na świecie. W połowie jesieni Algierczyk doznał jednak urazu, który wykluczył go z gry na kilka miesięcy.

Wówczas Włosi zaczęli rozważać znalezienie dla niego zastępcy, a w dalszej perspektywie, rywala do miejsca w wyjściowej jedenastce. Pod uwagę brani byli tacy gracze, jak Sime Vrsaljko, Matteo Darmian oraz Alejandro Grimaldo, ale za każdym razem na przeszkodzie stawały finanse. Napoli nie było w stanie wydać takiej kwoty, jakiej oczekiwali potencjalni sprzedawcy, i postanowiło poczekać na Ghoulama, którego rehabilitacja dobiegała końca.

Już po zakończeniu zimowego okresu transferowego Algierczyk doznał kolejnej kontuzji i nie pojawi się na murawie przez kilka kolejnych miesięcy, przez co Napoli znalazło się w niezwykle skomplikowanej sytuacji. Aktualny lider włoskiej Serie A postanowił rozpocząć sondowanie rynku wolnych agentów, o czym informowaliśmy tutaj.

Spośród wszystkich kandydatur Włosi najbardziej zainteresowali się dwoma nazwiskami, to Guilherme Siqueira oraz Hrvoje Milić. Pierwszy z nich przez wiele lat reprezentował Atlético Madryt i wydaje się, że posiada najwyższe umiejętności. 31-latek od końca września ubiegłego roku nie potrafi sobie jednak znaleźć nowego pracodawcy, a ostatnie spotkanie rozegrał jeszcze w kwietniu poprzedniego roku. Gracz ma tak duże zaległości treningowe, że jego ewentualny transfer obarczony jest ogromnym ryzykiem.

Z tego względu na faworyta do dołączenie do neapolitańczyków wyrasta Hrvoje Milić. Z końcem stycznia Chorwat odszedł z Olympiakosu Pireus, w którym nie grał ostatnio zbyt dużo, ale miał szansę na regularny trening. Milić jest ponadto jedynym z młodszych zawodników na liście, bo ma tylko 28 lat i doświadczenie z gry we Włoszech, gdzie był niegdyś związany z Fiorentiną.


ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Włochy Chorwacja Brazylia Algieria SSC Napoli Guilherme Madalena Siqueira Faouzi Ghoulam Hrvoje Milić
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.