Borussia Dortmund nie odpuszcza. Letni transfer Batshuayia?

11 miesięcy temu Borussia Dortmund nie odpuszcza. Letni transfer Batshuayia?
fot. BVB

Działacze Borussii Dortmund są zachwyceni Michy'm Batshuayiem i chcą zatrzymać go na stałe.

Mijają dopiero dwa tygodnie od zakończenia zimowego okna transferowego, a dyrektorzy BVB już rozpoczynają starania w sprawie wykupu napastnika Chelsea. Belg trafił do Bundesligi na zasadzie wypożyczenia po tym, jak Borussię na Arsenal zamienił Aubameyang, a na Stamford Bridge przeniósł się Olivier Giroud. Niemcom nie udało się jednak zapewnić sobie opcji wykupu napastnika.

- Robiliśmy co w naszej mocy, by zawrzeć w umowie opcję wykupu, ale Chelsea się na to nie zgodziła. Kiedy Roman Abramowicz mówi „nie”, oznacza to po prostu „nie” - mówił dyrektor wykonawczy „die Borussen”, Hans-Joachim Watzke.

Media spekulowały, że na przeszkodzie w negocjacjach stanął fakt, iż Borussia nie zgodziła się na wpisanie w umowę Batshuayia klauzuli wykupu, kiedy ten już definitywnie trafi do Dortmundu. Ekipa z Signal Iduna Park uznała, że na razie zadowoli się samym wypożyczeniem, ale snajper już w pierwszych meczach prezentuje znakomitą formę, dlatego też dortmundczycy nie wyobrażają sobie możliwości jego letniego powrotu do Londynu.

Według „Daily Mail” Borussia jest zdeterminowana, by pozyskać latem 24-latka, nawet jeśli oznacza to spory wydatek. Sam zawodnik również mógłby być chętny na takie rozwiązanie, ponieważ w Chelsea nie mógł przekonać do siebie Antonio Conte, który preferował wcześniej Diego Costę, a teraz Álvaro Moratę. Właściciel „The Blues” nie jest jednak przekonany do sprzedaży byłego gracza Marsylii.

Abramowicz zdaje sobie sprawę, że w takiej formie Batshuayi ma coraz większe szanse na wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji. Jeśli również na mundialu zawodnik zaprezentowałby się z dobrej strony, Chelsea mogłaby zarobić na nim znacznie więcej, dlatego też londyńczycy wolą na razie poczekać na rozwój wypadków. Brany pod uwagę jest również scenariusz, zakładający odejście Conte po sezonie. Pod wodzą innego menedżera Batshuayi może wrócić do łask i wywalczyć miejsce w składzie.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Michy Batshuayi Tunga Borussia Dortmund Chelsea FC Belgia Anglia Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.