To będzie nowy najdroższy bramkarz świata? Wielka klauzula w drodze

12 miesięcy temu
To będzie nowy najdroższy bramkarz świata? Wielka klauzula w drodze
fot. Roma

Bramkarz Romy, Alisson, nieustannie wzbudza zainteresowanie kilku europejskich gigantów. Włodarze klubu ze stolicy Włoch cały czas wierzą jednak w to, że zwiążą się z nim nową umową.

Obecny kontrakt Brazylijczyka jest ważny do 30 czerwca 2021 roku. Świetna dyspozycja 25-latka w ostatnim czasie sprawiła jednak, że bardzo prawdopodobne stało się to, iż nie wypełni go on do końca. W tym momencie Alissonem interesują się głównie trzy kluby - Liverpool, Paris Saint-Germain oraz Real Madryt.

Działacze Romy nie poddają się w kwestii podpisania nowej umowy z Alissonem. W grę wchodziłaby oczywiście duża podwyżka dla golkipera, która mogłaby może go w Rzymie. Sam zawodnik oczekuje podobno wynagrodzenia w wysokości pięciu milionów euro rocznie. Jak podaje Calciomercato, w zamian „Giallorossi” chcą wpisać w kontrakt klauzulę umożliwiającą pozyskanie bramkarza za 90 milionów euro.

Jeśli faktycznie dojdzie do parafowania umowy i taki zapis wejdzie w życie, prawdopodobnie będą mogły skorzystać z niego kluby spoza Serie A. Biorąc pod uwagę potencjał Alissona i rosnące ceny na rynku transferowym, można oczywiście przypuszczać, że taki zabieg tylko na jakiś czas zatrzyma Brazylijczyka w Rzymie i w końcu ktoś skusi się na jego wykupienie. 

Przypomnijmy, że w tym momencie tytuł najdroższego bramkarza świata należy do Edersona. Latem Manchester City zapłacił za Brazylijczyka 40 milionów euro. 

Jeśli chodzi o Alissona, barwy Romy reprezentuje on od 2016 roku, kiedy to przeniósł się na Półwysep Apeniński z rodzimego Internacionalu. Jego bilans w barwach „Giallorossich” to 45 spotkań i 17 czystych kont.ŹRÓDŁO
Calciomercato
TAGI: Alisson Ramses Becker Brazylia Włochy AS Roma
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.