Sport Bild: Możliwa niespodziewana decyzja Borussii Dortmund w sprawie trenera

rok temu
Sport Bild: Możliwa niespodziewana decyzja Borussii Dortmund w sprawie trenera

Według niemieckich mediów włodarze Borussii Dortmund są na tyle zadowoleni z pracy Petera Stögera, że zamierzają zaoferować mu przedłużenie umowy.

Były szkoleniowiec 1.FC Köln przejął zespół Borussii pod koniec rundy jesiennej i od tamtej pory poprowadził „Żółto-czarnych” w siedmiu meczach, w których zdobył 15 punktów, ani raz nie przegrywając. „Sport Bild” donosi, że w związku z tym zainteresowanie władz klubu usługami Juliana Nagelsmanna spadło i całą uwagę skierowano na przedłużenie umowy z 51-letnim Austriakiem.

Na spadek zainteresowania młodym trenerem Hoffenheim duży wpływ miało z pewnością jasno przedstawione niedawno stanowisko Dietmara Hoppa, głównego inwestora klubu z Badenii-Wirtembergii, który powiedział, że Nagelsmann zgodnie z umową będzie pracował w Hoffenheim przynajmniej do lata 2019 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że dortmundczycy są zadowoleni z efektów i sposobu pracy Stögera, czemu wyraz dał Hans-Joachim Watzke w rozmowie z magazynem „Sport Bild”.

- Mamy ogromne zaufanie do Stögera. W odpowiednim czasie podejmiemy konkretne rozmowy i ogłosimy naszą decyzję w sprawie jego przyszłości. Otrzymujemy od niego bardzo cenne uwagi, przydatne szczególnie Michaelowi Zorcowi, który jest odpowiedzialny za planowanie kształtu naszej kadry - mówił prezes Borussii.

Sam szkoleniowiec nie kryje, że perspektywa pozostania na Signal Iduna Park na dłużej (początkowo wydawało się, że jest tylko opcją tymczasową) jest dla niego bardzo atrakcyjna. W tym kontekście optymistyczne są dla niego również słowa przełożonego, wypowiedziane w niedzielnym wydaniu programu „Wontorra – der Fußball-Talk“.

- Zespół pod jego wodzą jeszcze nie przegrał ani jednego meczu! Jeśli tak będzie dalej, to bylibyśmy po prostu głupi, nie kontynuując z nim współpracy - skwitował Watzke.

Borussia Dortmund zajmuje w tej chwili trzecie miejsce w tabeli Bundesligi z 37 punktami na koncie i 19 oczkami straty do liderującego Bayernu. Dortmundczykom nie udało się wyjść z grupy w Lidze Mistrzów, ale już w czwartek czeka ich mecz w Lidze Europy z Atalantą Bergamo.


ŹRÓDŁO
Sport Bild
TAGI: Peter Stöger Borussia Dortmund Niemcy Trenerzy Austria
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.