MD: Barcelona ustaliła pierwszy transfer w 2019 roku

rok temu
MD: Barcelona ustaliła pierwszy transfer w 2019 roku
fot. Instagram [Arthur Melo]

Według doniesień hiszpańskich mediów FC Barcelona porozumiała się z władzami Grêmio Porto Allegre w kontekście zakupu Arthura.

„Mundo Deportivo” twierdzi, że przedstawiciele „Blaugrany” dogadali się z brazylijskim klubem w sprawie transferu młodego pomocnika. Strony rzekomo osiągnęły „wstępne porozumienie”.

Na jego mocy 21-latek miałby przenieść się do Hiszpanii po zakończeniu nadchodzącego sezonu w Brazylii, a więc w styczniu 2019 roku.

Arthur ma w swoim kontrakcie klauzulę, której kwota wynosi 50 milionów euro. Nie wiadomo, ile Barcelona zaoferowała teraz, ale wcześniej było to 25 milionów euro, podczas gdy brazylijski klub za swoją część praw chciał 30 milionów euro. Grêmio posiada jedynie 60% praw do piłkarza. Pozostałe 40% dzielą się po równo na biznesmena Celso Rigo oraz samego piłkarza wraz z jego rodziną. Barcelona podwyższyła ofertę, by od razu kupić udziały Rigo, co umożliwiałoby transfer.

Środkowy pomocnik, który już wcześniej zadeklarował chęć dołączenia do lidera tabeli LaLiga, występuje w pierwszej drużynie Grêmio od stycznia 2017 roku. Do tej pory zagrał w 40 spotkaniach, notując po jednym golu i asyście.

Katalończycy mają w swoich szeregach już trzech graczy spoza Unii Europejskiej. Są to Yerry Mina, Paulinho oraz Philippe Coutinho, jednakże ostatni z nich jest w trakcie załatwiania paszportu portugalskiego, co umożliwiłoby Arthurowi występy w barwach Barcelony.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo FC Barcelona Grêmio Porto Alegre Hiszpania Brazylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.