Komunikat Hearts

11 miesięcy temu Komunikat Hearts

Heart of Midlothian FC wydało komunikat w którym przeprasza byłego piłkarza klubu Ismę Gonçalvesa za rasistowski incydent, którego padł ofiarą.

Gonçalves występował w barwach szkockiego klubu zaledwie rok, jednakże na długo zapamięta ten okres, ponieważ jak sam twierdzi, cały czas był ofiarą prowokacji rasistowskich ze strony kibiców.

- Na początku chciałem uporać się z tym problemem, lecz po pewnym czasie nawet moja rodzina nie chciała przychodzić na mecze, gdyż nie chciała być świadkiem prowokacji - powiedział napastnik. - To nie jest miłe, kiedy przychodzisz na stadion i zamiast spokojnego dopingu, słyszysz cały czas lecące w Twoją stronę rasistowskie obelgi. Nieważne, czy to mniejszość na stadionie, czy nie, takich sytuacji nie powinno być w piłce nożnej w ogóle.

Gonçalves został sprzedany w styczniu do uzbeckiego klubu Pakhtakor Tashkent, przenosiny były podyktowane głównie pokłosiem rasistowskich zajść. Po ponad dwóch tygodniach włodarze szkockiego klubu postanowili wydać w tej sprawie komunikat.

- Klub angażuje się w zapewnienie wsparcia swoim graczom i pracownikom, aby bez żadnych przeszkód funkcjonowali w klubie. W przypadku wystąpienia nagannych zachowań ze strony kibiców, natychmiast reagujemy i sprawcy zostają ukarani. W przypadku Ismy nie wiedzieliśmy, że stał się ofiarą rasizmu, dlatego też prosimy wszystkich świadków tych wydarzeń o niezwłoczny kontakt z nami. Pragniemy również z całego serca przeprosić Ismę oraz jego rodzinę za wszystkie niemiłe rzeczy, jakie ich spotkały - tak brzmi oficjalny komunikat Hearts w tej sprawie.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Esmaël Ruti Tavares Cruz da Silva Gonçalves Heart of Midlothian FC Szkocja Gwinea Bissau
Zobacz również
Boyata może trafić do Fulham
3 tygodnie temu  
0
OFICJALNIE: Nowy klub Muchy
3 tygodnie temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.